XIX Niedziela Zwykła 12.08.2018

Parafia rzymskokatolicka

Św. Kazimierza w Rybnej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 12.08.2018

 1. Kalendarz liturgiczny:

 • poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
 • wtorek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
 • środa – Uroczystość Wniebowzięcia NMP
 • piątek – święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej
 1. Uroczystość Wniebowzięcia NMP – w środę 15.08.2018

 • Jest to święto nakazane

 • w Rybnej i Czułówku porządek Mszy św. niedzielny

 • w Przegini Duchownej nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.30. Msza Święta w Przegini zostanie odprawiona o godz. 15.00. Będzie to Msza dożynkowa, w czasie której uroczyście podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory
 • na zakończenie każdej Mszy błogosławieństwo ziół, owoców, warzyw i kwiatów.

 1. Procesja Zaśnięcia NMP – piątek 17.08.2018 rozpoczęcie przy Domku Matki Bożej o godz. 15.00, na zakończenie procesji przy kościele Grobu Matki Bożej Msza św. pod przewodnictwem abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.

 1. Składka inwestycyjna w kopertach na pokrycie kosztów poszerzania cmentarza parafialnego – w najbliższą niedzielę 19.08.2018. Ofiary prosimy składać w zaklejonych kopertach z nazwiskiem i adresem ofiarodawcy.

 1. W ten sierpniowy tydzień wakacji niech Matka Boża Wniebowzięta otacza Was opieką i wyprasza potrzebne łaski. Szczęść Boże!