XVI Niedziela Zwykła 22.07.2018

Parafia rzymskokatolicka

Św. Kazimierza w Rybnej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 22.07.2018

  1. Kalendarz liturgiczny:

  • poniedziałek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
  • środa- święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów po wieczornej Mszy św.
  • czwartek – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
  1. Odpust parafialny ku czci Św. Anny w najbliższą niedzielę 29.07.2018. Suma odpustowa o godz. 11.30, a po niej procesja. Kazanie wygłosi Ks. Kazimierz Stelmach, misjonarz. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian. O piękną oprawę tej uroczystości prosimy: członków Żywego Różańca, Bielanki, strażaków, orkiestrę OSP, chór, górników, Koło Gospodyń Wiejskich, osoby niosące baldachim, sztandary, feretrony, figury, obrazy, ministrantów i lektorów, dziewczynki sypiące kwiaty i chłopców z dzwoneczkami, dzieci komunijne w strojach, zuchów i harcerzy. Okazja do spowiedzi przed uroczystością odpustową rano i wieczorem przed Mszą świętą oraz w sobotę od godz. 17.00 do 18.00 w kościele parafialnym.

  1. Góralska piesza pielgrzymka do Częstochowy – zatrzyma się na nocleg w naszej parafii z 26.07.2018. Przybędą późnym popołudniem. Chętnych do przyjęcia prosimy, aby oczekiwali przy kościele ok. godz. 18.30. Już teraz bardzo dziękujemy za okazaną życzliwość i gościnność.

  1. XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa” – w dniach 22 – 29 lipca 2018. Jego inicjatorem jest MIVA Polska pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Towarzyszy mu Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Okażmy Panu Bogu wdzięczność za wszystkie przebyte podróże i szczęśliwie przejechane kilometry, za Bożą opiekę podczas każdej podróży. W związku z czym, zapraszamy w środę, we wspomnienie św. Krzysztofa, na Mszę św. wieczorną. Po Mszy św. błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Dla chętnych będzie możliwość złożenia ofiary na pojazdy misyjne.

  1. Kolejny wakacyjny tydzień – życzymy spokojnego wypoczynku, wspaniałych podroży i radości płynącej z zachwytu pięknem stworzonego świata. Szczęść Boże