XVIII Niedziela Zwykła 05.08.2018

0Parafia rzymskokatolicka

Św. Kazimierza w Rybnej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 05.08.2018

 1. Kalendarz liturgiczny:

 • poniedziałek – święto Przemienienia Pańskiego
 • środa – wspomnienie św. Dominika, kapłana
 • czwartek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
 • piątek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
 • sobota – wspomnienie św. Klary, dziewicy
 1. Pierwsza niedziela miesiąca – zamiast adoracji list KEP na sierpień – miesiąc abstynencji. Adoracja za tydzień.
 2. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej – odbyło się w czwartek. Ustalenia i planowane prace przedstawiają się następująco:

Inwestycje pierwszorzędne:

 • Kontynuacja poszerzania cmentarza: montaż bramy w nowym murze, niwelacja terenu, zrobienie głównej drogi łączącej bramy, wytyczenie i wykonanie alejek, przeniesienie części gospodarczej /śmietników/

 • Generalny remont stropu i dachu, które wymagają natychmiastowych działań. Trwa etap kompletowania wymaganej dokumentacji, pisania wniosków i szukania środków na ten cel, aby jak najszybciej przystąpić do prac. Jest to inwestycja priorytetowa, konieczna i bardzo kosztowna.

Równocześnie są i będą realizowane, monitorowane i przygotowywane inwestycje drugorzędne i drobniejsze prace, a niecierpiące zwłoki. Dla przykładu: kontynuacja i finalizacja renowacji ołtarza św. Anny i ambony czy myślenie o modernizacji ogrzewania kościoła. Wszystko w miarę możliwości. Wszystkie te przedsięwzięcia polecajmy w modlitwie wszechmogącemu Bogu i Jego opatrzności.

 1. Program odpustu ku czci MB Wniebowziętej w Kalwarii:

 • Inauguracja uroczystości – 12.08.2018 Msza św. o godz. 15.00, po niej procesja do Domku Matki Bożej

 • Uroczystość MB Kalwaryjskiej – 13.08.2018 Suma odpustowa o godz. 11.00

 • Procesja Zaśnięcia NMP – piątek 17.08.2018 rozpoczęcie przy Domku Matki Bożej o godz. 15.00, na zakończenie procesji przy kościele Grobu Matki Bożej Msza św. pod przewodnictwem abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.

 1. Podziękowania: serdecznie dziękujemy

 • za ufundowanie przeglądu i naprawy nagłośnienia parafianom: ojcu z synem.

 1. Prasa katolicka czeka – zachęcamy do czytania

 1. Udanego i owocnego wypoczynku..Szczęść Boże!