XXVIII Niedziela Zwykła 14.10.2018

Parafia rzymskokatolicka

Św. Kazimierza w Rybnej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14.10.2018

 1. Kalendarz liturgiczny:

 • dzisiaj – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy; oraz Święto Edukacji Narodowej/Dzień Nauczyciela/ – wszystkim nauczycielom życzymy, aby Duch Święty wspierał Was potrzebnymi darami w tej ważnej misji.
 • poniedziałek – wspomnienie sw. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
 • wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
 • środa – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 • czwartek – święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia
 • sobota – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa
 1. Bierzmowanie:

 • Spotkanie dla klas 7 i 8 w Czułówku w czwartek o 15.00

 • Uczniowie uczący się poza Rybną w piątek o godz. 19.00

 1. Msza Święta w dni powszednie – bez zmian, o godz. 18.00.

 2. Nabożeństwa Różańcowe – pół godziny przed Mszą św., w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o 15.30. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach i w kosciele.

 3. Spotkanie Kandydatów na ministrantów – chłopców od I-szej klasy SP w górę, w kościele w sobotę godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy!

 4. Dzisiaj XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Możemy wesprzeć materialnie Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, pomnik wdzięczności św. Janowi Pawłowi II. Osoby z puszkami stoją przed kościołem

 5. Przyjmujemy na wypominki  Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne oraz na Msze Święte za zmarłych w oktawie Wszystkich Świętych /wypominki oktawalne/. Druki na wpisanie imion zmarłych wystawione są na bocznych ołtarzach.
 6. Składka inwestycyjna w kopertach na pokrycie kosztów poszerzania cmentarza parafialnego – w najbliższą niedzielę 21.10.2018. Ofiary prosimy składać w kopertach z nazwiskiem i adresem ofiarodawcy.

 7. Pielgrzymka do Sanktuarium JP II w Krakowie z okazji 40 rocznicy wyboru – we wtorek 16.10.2018, ponieważ wtedy nasza parafia została zaproszona. Wyjazd o 6.30. Koszt 10 zł. W programie o 7.30 różaniec, o 8.00 Msza Św. a później zwiedzanie. Nawiedzimy też Sanktuarium Miłosierdzia.

 8. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” dodatek poświecony św. papieżowi JPII z okazji 40 rocznicy wyboru.

 9. Świadectwo – teraz zapraszamy do wysłuchania krótkiego świadectwa. Magda jest animatorem Ruchu Apostolstwa Młodzieży i opowie o swoim doświadczeniu bycia w Ruchu.