IV NIEDZIELA  ADWENTU 23.12.2018

1. Ostatnie Roraty – jutro o godz. 6.30.
  2. Wigilia Bożego Narodzenia – jutro wieczorem. Pamiętajmy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej. Odczytanie fragmentu Ewangelii Łk 2,1-20, wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd.
  3. Uroczystość Bożego Narodzenia – we wtorek 25.12.2018,
  • Pasterka w kościele i w kaplicach o północy
  • porządek Mszy niedzielny
  • Składka z pasterki na Fundusz Obrony Życia SOS
  1. Święto Św. Szczepana – w środę 26.12.2018
  • porządek Mszy niedzielny
  • po każdej Mszy poświęcenie owsa
  1. Inne święta w Oktawie Bożego Narodzenia:
  • czwartek– święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty,
  • piatek – święto świętych Młodzianków, męczenników.
  1. Święto Świętej Rodziny – w przyszłą niedzielę 30.12.2018. W tym dniu zapraszamy w wspólne kolędowanie do kościoła na godz. 17.00. Kolędowaniu będą przewodniczyć: muzycy grający na rożnych instrumentach i chór. Na zakończenie błogosławieństwo indywidualne rodziców i dzieci.
  2. Betlejemskie Światło Pokoju – przyniosą harcerze dzisiaj na Mszę św. o godz. 11.30
  3. Składka inwestycyjna w 146 kopertach – wyniosła 11690. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
  4. W „Gościu Niedzielnym” – dodatek: „Modlitwa wigilijna”. Cena podwójnego numeru 8 zł.
  5. Do naszego kościoła, do ołtarza św. Anny, po renowacji, powróciły figury świętych: św. Józefa i św. Joachima. Stało się to faktem dzięki dotacji Samorządu Województwa Małopolskiego, który dał na ten cel 15.000 i waszej ofiarności, parafia dała również 15.000.
  6. Wizyta Duszpasterska zwana kolędą – rozpocznie się 28.12.2018. Prosimy o przygotowanie na kolędę: krzyża, świec, wody święconej i kropidła; dzieci i młodzież szkolna przygotowuje zeszyty do religii.

Porządek kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco: