VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 03.03.2019

1. Dzisiaj Odpust Parafialny na św. Kazimierza, głównego patrona parafii. Suma odpustowa o godz. 11.30, a po niej procesja. Sumę odprawi i kazanie wygłosi Ks. Dionizy Jedynak, proboszcz Parafii Pana Jezusa Dobrego pasterza w Krakowie.
  2. Od dziś Tydzień Modlitw o Trzeźwość i wyzwolenie z innych nałogów
  3. Bierzmowanie – jutro tj., w poniedziałek 04.03.2019 o godz.18.00. Sakramentu udzieli Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.
  4. Środa Popielcowa 03.2019, rozpoczyna Wielki Post
  • Porządek Mszy: 6.30, 9.00, 18.00 Czułówek i Przeginia 19.00. Na każdej Mszy obrzęd posypania głów popiołem
  • Obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. Droga Krzyżowa:
  • Piątek godz. 17.00 dla dzieci z rodzicami, babciami i dziadkami
  • Piątek godz. 18.30 / po Mszy/ – dla dorosłych i młodzieży
  1. Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 15.00
  2. Okres spowiedzi i Komunii Wielkanocnej – od dziś /03.03. do uroczystości Trójcy Przenajświętszej /16.06./
  3. Zmiana tajemnic różańcowych w środę 6.02.2019. Różaniec o godz.17.30. Po Mszy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. Pierwszy Czwartek Miesiąca – o godz. 17.30 różaniec w intencji kapłanów, a o godz.18.00 msza św. w intencji członków Apostolstwa Modlitwy Margaretka i ich rodzin.
  • za ofiary złożone w kopertach w minioną niedzielę. Kopert 28, suma 3490 i 50 euro
  • za bezinteresowne wykonanie wielkiego dzieła pielęgnacji i ścinania drzew na cmentarzu – OSP z Rybnej. Praca strażaków to wielki wkład finansowy dla parafii. Pokrywane były tylko godziny pracy zwyżki.
  • za obiady Państwu Zofii i Tadeuszowi Malikom
  • za zwyżkę Panu Janowi Płanecie
  • za prace ziemne koparką na cmentarzu Panu Maciejowi Rysiowi z synem
  • za posprzątanie i udekorowanie kościoła oraz złożenie daru ofiarnego /4200 zł./ na system multimedialny do wyświetlania pieśni przystępującym do bierzmowania i ich rodzicom
  • za odprawienie sumy odpustowej i wygłoszone kazanie ks. proboszczowi Dionizemu Jedynakowi
  • za przybycie, obecność i wspólną modlitwę kapłanom: ks. proboszczom, ks. wikariuszom, klerykom Dekanatu Czernichowskiego na czele z ks. Dziekanem
  • za piękną oprawę uroczystości odpustowej: członkom Żywego Różańca, Bielankom, strażakom, orkiestrze OSP, chórowi, górnikom, Kołu Gospodyń Wiejskich, osobom niosącym baldachim, sztandary, feretrony, figury, obrazy, ministrantom i lektorom, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom z dzwoneczkami, zuchom i harcerzom. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom.