XVI NIEDZIELA ZWYKŁA   21.07.2019

  XVI NIEDZIELA ZWYKŁA   21.07.2019

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • Poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny
 • wtorek– święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
 • środa – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
 • czwartek – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów po wieczornej Mszy św.
 • piątek – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
 1. Odpust parafialny ku czci Św. Anny w najbliższą niedzielę 28.07.2019. Suma odpustowa o godz. 11.30, a po niej procesja. Kazanie wygłosi Ks.  Krzysztof Cebula, proboszcz z Czułowa. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian. O piękną oprawę tej uroczystości prosimy: członków Żywego Różańca, Bielanki, strażaków, orkiestrę OSP, chór, górników, Koło Gospodyń Wiejskich, osoby niosące baldachim, sztandary, feretrony, figury, obrazy, ministrantów i lektorów, dziewczynki sypiące kwiaty i chłopców z dzwoneczkami, dzieci komunijne w strojach, zuchów i harcerzy. Okazja do spowiedzi przed uroczystością odpustową rano i wieczorem przed Mszą świętą oraz w sobotę od godz. 17.00 do 18.00 w kościele parafialnym.
 2. Wykład Ks. prof. Kazimierza Łataka „Wokół początków Parafii Rybna” – 27.07.2019 o godz. 19.00 po Mszy św. wieczornej. Inicjatorami i organizatorami są: Parafia i Stowarzyszenie Wokół Rybnej. Bardzo serdecznie zapraszamy !!!
 3. Góralska piesza pielgrzymka do Częstochowy – zatrzyma się na nocleg w naszej parafii z 07.2019. Przybędą późnym popołudniem. Chętnych do przyjęcia prosimy, aby oczekiwali przy kościele ok. godz. 18.30. Już teraz bardzo dziękujemy za okazaną życzliwość i gościnność.
 4. XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa” – w dniach 21 – 28 lipca 2019. Jego inicjatorem jest MIVA Polska pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Towarzyszy mu Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Okażmy Panu Bogu wdzięczność za wszystkie przebyte podróże i szczęśliwie przejechane kilometry, za Bożą opiekę podczas każdej podróży. W związku z czym, zapraszamy w środę, we wspomnienie św. Krzysztofa, na Mszę św. wieczorną. Po Mszy św. błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Dla chętnych będzie  możliwość złożenia ofiary na pojazdy misyjne.
 5. Kolejny wakacyjny tydzień – życzymy spokojnego wypoczynku, wspaniałych podroży i radości płynącej z zachwytu pięknem stworzonego świata. Szczęść Boże
 6. Dzisiaj Nadzwyczajna Niedziela Misyjna – z okazji ogłoszonego przez Papieża Franciszka Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Gościmy w naszej parafii trzy siostry ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera /Polkę i dwie Nigeryjki/.Teraz kilka słów powiedzą o misjach, a po Mszy rozprowadzać będą materiały misyjne i zbierać ofiary na misje.