XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 06.10.2019

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 06.10.2019

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • Dzisiaj – wspomnienie bł. Artura hiszpańskiego. Arturowi z okazji imienin życzymy mocy Ducha Świętego i opieki NMP Różańcowej. Pamiętajmy o Nim w modlitwie. Msza św. w Jego intencji dzisiaj o godz. 11.00
 • poniedziałek – wspomnienie NMP Różańcowej
 • środa – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
 • niedziela – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
 1. Przygotowanie do Bierzmowania:
 • Spotkanie dla klas 7 i 8 w Czułówku – wtorek godz. 16.00
 1. Procesja Różańcowa do pięciu ołtarzy – dzisiaj po sumie. Z tej racji nie ma  nabożeństwa różańcowego o 15.30.
 2. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie i procesji różańcowej adoracja do wieczornej mszy. Szczególnie zapraszamy członków Róż Różańcowych, którzy rozważają tajemnicę Zwiastowania Pańskiego. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 3. Nabożeństwa Różańcowe – pół godziny przed Mszą św., w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o 15.30. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach i w kościele.
 4. Za tydzień XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. W przyszłą niedzielę, podczas kwesty przy kościołach i w miejscach publicznych, będziemy mogli wesprzeć materialnie Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, to wyjątkowy, konsekwentnie budowany przez nas wszystkich pomnik wdzięczności św. Janowi Pawłowi II.
 5. Przyjmujemy na wypominki – Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe oraz na Msze Święte za zmarłych w oktawie Wszystkich Świętych /wypominki oktawalne/. Druki na wpisanie imion zmarłych wystawione są na bocznych ołtarzach. Na drukach wyraźnie zaznaczamy rodzaj wypominków.
 6. Podziękowania:
 • Fundatorom za ofiarowanie dwóch ornatów. Bóg zapłać!