XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13.10.2019

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13.10.2019

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • poniedziałek – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy; oraz Święto Edukacji Narodowej/Dzień Nauczyciela/ – wszystkim nauczycielom życzymy, aby Duch Święty wspierał Was potrzebnymi darami w tej ważnej misji.
 • wtorek – wspomnienie sw. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
 • środa – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
 • czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 • piątek – święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia
 • niedziela – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa
 1. Nabożeństwa Różańcowe – pół godziny przed Mszą św., w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o 15.30. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach i w kościele.
 2. Spotkanie Kandydatów na ministrantów – chłopców od I-szej klasy SP w górę, w kościele w sobotę 9.00. Serdecznie zapraszamy!
 3. Dzisiaj XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Wstańmy, chodźmy!”. Możemy wesprzeć materialnie Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, pomnik wdzięczności św. Janowi Pawłowi II. Osoby z puszkami stoją przed kościołem.
 4. Przyjmujemy na wypominki – Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne oraz na Msze Święte za zmarłych w oktawie Wszystkich Świętych /wypominki oktawalne/. Druki na wpisanie imion zmarłych wystawione są na bocznych ołtarzach.
 5. Składka inwestycyjna w kopertach na pokrycie kosztów zrealizowanych przedsięwzięć, realizowanych i planowanych inwestycji – w najbliższą niedzielę 20.10.2019. Ofiary prosimy składać w kopertach z nazwiskiem i adresem ofiarodawcy.
 6. Spotkanie scholi „Bielanki” – w najbliższą sobotę o godz. 10.00. Dzieci, które chciałyby należeć bardzo serdecznie zapraszamy. Wspaniale jest służyć Bogu i śpiewać dla Niego.