XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.11.2019

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.11.2019

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • poniedziałek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa oraz Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o Ojczyźnie
 • wtorek – św. Jozafata, biskupa i męczennika
 • środa – wspomnienie pierwszych męczenników Polski
 • niedziela – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
 1. Wspólnota Małżeństw z parafii św. Kazimierza w Rybnej Zaprasza na Spotkanie w sobotę 16 listopada 2019 r. o godz. 19.00 w salce katechetycznej obok kościoła. Tematem spotkania będzie: „Miłość Małżeńska i jej cechy”. Umów się z żoną/mężem na randkę i przyjdźcie do nas! Czekamy!
 2. Modlitwa w intencji Kościoła i Ojczyzny – zgodnie z zarzadzeniem Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Marka Jędraszewskiego, od 1 listopada br. aż do końca 2020 roku we wszystkich kościołach i kaplicach publicznych, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą odbywa się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec której należy odmówić jedną dziesiątkę różańca i litanię do św. Jana Pawła II. Ta szczególna modlitwa, zanoszona do Boga w 100-lecie  urodzin Karola Wojtyły, jest też wyrazem naszej wielkiej wdzięczności za dar św. Jana Pawła II
 3. Przygotowanie do bierzmowania:
 • Spotkanie dla klas 7 i 8 w Czułówku we wtorek o godz.16.00
 1. Remont stropu – w miniony poniedziałek rozpoczął się pierwszy etap, na który otrzymaliśmy z MKiDN 370.000, zł. Polecam te ważne i trudne prace Waszej modlitwie.
 2. Podatek IV rata – będzie zbierana 15.11.2019 /piatek/ w Domu Strażaka w godz. 9.00-12.00. Już teraz można także dokonywać wpłat u Sołtysa.
 3. Podziękowania:
 • Za ofiarowanie i zamontowanie dwóch zamków do drzwi – Panu Maciejowi Kędzierskiemu
 1. Ogłoszenie Pana Wójta Gminy Czernichów – przeczytać.