XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 17.11.2019

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 17.11.2019

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • Poniedziałek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
 • wtorek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
 • środa – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
 • czwartek – wspomnienie Ofiarowania NMP
 • piątek – wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej
 1. Modlitwa w intencji Kościoła i Ojczyzny – zgodnie z zarządzeniem Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Marka Jędraszewskiego, od 1 listopada br. aż do końca 2020 roku we wszystkich kościołach i kaplicach publicznych, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą odbywa się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec której należy odmówić jedną dziesiątkę różańca i litanię do św. Jana Pawła II. W niedziele i uroczystości o godz. 15.30, w dni powszednie o godz.17.30.
 2. Poświecenie opłatków na stół wigilijny – dzisiaj na Mszy o 11.00. Pan Organista będzie je zanosił do Waszych domów od dnia jutrzejszego. Rozpoczyna od Rogatki. Prosimy o życzliwe przyjęcie. Osoby nieobecne, które życzą sobie wizyty P. Organisty proszone są o telefoniczny kontakt z Panem Organistą.
 3. Pielgrzymka do Francji i Hiszpanii – organizuje Ks. Artur, termin 1-9 lipca 2020, koszt – 2850 zł. zapisy do 15 grudnia, szczegóły w gablocie i u Ks. Artura
 4. Przygotowanie do bierzmowania:
 • Spotkanie dla klas 7 i 8 w Czułówku we wtorek o godz.16.00
 • Spotkanie dla klas 8 z Rybnej we wtorek o 15,15.
 1. Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” wywiad z Abby Johnson, która pracowała w klinice aborcyjnej, a teraz jest działaczką pro-life. Na podstawie jej doświadczeń zrealizowano film „ Nieplanowane”