NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 12.04.2020

1. Dzisiaj najważniejsza i największa Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
  2. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień świąt. Porządek mszy św. niedzielny.
  3. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego.
  4. Trwa Stan zagrożenia epidemicznego – Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami państwowymi w poszczególnych Mszach świętych oraz we wszelkich innych celebracjach może uczestniczyć:– maksymalnie 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę – do odwołania
  5. Cmentarz Parafialny – ze względów epidemiologicznych zamknięty
  6. Komunia Święta:
  • Okres komunii wielkanocnej – czas od Środy Popielcowej /26.02.2020/ do Niedzieli Trójcy Świętej /07.06.2020/
  • mamy możliwość przyjmowania Komunii Św. na rękę
  • najpierw osoby przyjmujące na rękę i a później bezpośrednio do ust
  • przyjęcie Komunii poza Mszą Św. w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 12.04.2020 – o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Podchodzimy pojedynczo i zaraz wychodzimy zachowując normy bezpieczeństwa epidemicznego
  • o komunii duchowej na stronie internetowej parafii
  1. Najbardziej aktualne informacje dotyczące funkcjonowania parafii na stronie internetowej parafii i Archidiecezji Krakowskiej
  • Za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego
  • Za spowiedź w parafii ks. kanonikowi ks. wikariuszom
  • Za liczny udział online w Triduum Paschalnym
  • Za oprawę liturgiczną Triduum Paschalnego Panu Kościelnemu Panu organiście,
  • Za adorację członkom Żywego Różańca
  • Za przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego ks. wikariuszom i osobom pomagającym
  • Za przygotowanie i przebieg liturgii Triduum Paschalnego ks. wikariuszom: Ks. Arturowi i Ks. Mariuszowi
  • Za życzenia składane jakąkolwiek drogą i w jakikolwiek sposób; osobom i instytucjom
  • Za porządki w kościele i na cmentarzu Państwu Litwickim i osobom wspomagającym
  • Za pomoc i wsparcie w realizacji transmisji nabożeństw tegorocznego Triduum Paschalnego z naszego kościoła w Rybnej serdecznie dziękuję mieszkańcom naszej parafii (wymieniam alfabetycznie): Danucie Filipowicz (portal Rybna w Małopolsce), Januszowi Kapuście, Jackowi Skórze, Władysławowi Tyrańskiemu (portal Wiadomości gminne Czernichowskie) oraz Januszowi Starowiczowi z Rusocic.
  • Szczególne podziękowanie należy się Markowi Czapli, który zrealizował transmisję online przez internet, dzięki czemu przeżywamy (przeżywaliśmy) wspólnie czas Męki i Śmierci Pańskiej, mimo że nie sprzyja temu obecna, znana wszystkim sytuacja.
  • Za gaszenie wikarówki OSP z Rybnej i innym jednostkom SP
  • Za gaszenie kontenera na cmentarzu i zabezpieczenie nadpalonej wikarówki OSP z Rybnej
  1. Dziękujemy osobom, które składają ofiarę /składkę niedzielną/ drogą elektroniczną na konto parafialne lub inną drogą, w sposób bezpieczny, na utrzymanie parafii. Dziękujemy bardzo za zrozumienie.
  2. Za tydzień składka inwestycyjna w kopertach na inwestycje realizowane i planowane. Prosimy o składanie ofiar na konto parafialne lub w inny bezpieczny sposób. Na strop otrzymaliśmy dwie dotacje i są w trakcie realizacji. Staramy się o dotację na ołtarz główny i ołtarz Serca Pana Jezusa.
  3. Życzenia:
  • Pan Jezus mówi nie bójcie się, nie lękajcie się. Jam zwyciężył świat. Życzymy radości, pokoju i optymizmu, które daje Zmartwychwstały Chrystus. Szczęść Boże!!!