XVI NIEDZIELA ZWYKŁA   19.07.2020

  XVI NIEDZIELA ZWYKŁA   19.07.2020

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • środa – święto św. Marii Magdaleny
 • czwartek– święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
 • piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
 • sobota – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów po wieczornej Mszy św.
 1. Odpust parafialny ku czci Św. Anny w najbliższą niedzielę 26.07.2020. Suma odpustowa o godz. 11.00, a po niej procesja. Kazanie wygłosi Ks.  Kazimierz Poręba, rodak, proboszcz Parafii św. Antoniego w Łaźniewie k/Warszawy. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian. O piękną oprawę tej uroczystości prosimy: członków Żywego Różańca, Bielanki, strażaków, orkiestrę OSP, chór, górników, Koło Gospodyń Wiejskich, osoby niosące baldachim, sztandary, feretrony, figury, obrazy, ministrantów i lektorów, dziewczynki sypiące kwiaty i chłopców z dzwoneczkami, dzieci komunijne w strojach, zuchów i harcerzy. Okazja do spowiedzi przed uroczystością odpustową rano i wieczorem pół godziny przed Mszą świętą oraz w sobotę od godz. 17.00 do 18.00 w kościele parafialnym.
 2. Góralska piesza pielgrzymka do Częstochowy – zatrzyma się w naszej parafii 07.2020. W tym roku, z powodu koronowirusa, wersja pielgrzymki bez noclegów.
 3. XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa” – w dniach 19 – 26 lipca 2020. Jego inicjatorem jest MIVA Polska pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Towarzyszy mu Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Okażmy Panu Bogu wdzięczność za wszystkie przebyte podróże i szczęśliwie przejechane kilometry, za Bożą opiekę podczas każdej podróży. W związku z czym, zapraszamy w sobotę, we wspomnienie św. Krzysztofa, na Mszę św. wieczorną. Po Mszy św. błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Dla chętnych będzie  możliwość złożenia ofiary na pojazdy misyjne.
 4. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego /sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery – 30.VII po południu i 31.VII do godz. 14.00 przy wejściu na starą plebanię.
 5. Grupa Apostolska organizuje wakacyjne spotkania dla dzieci „W świat z Maryją”. Pierwsze spotkanie w najbliższą środę  07. godz. 10.00.Zajęcia odbędą się w terenie przy zachowaniu wymogów bezpieczeństwa. Bliższe informacje na stronie parafii oraz gablocie. Zapisy – Pani Anna Fila.
 6. Kolejny wakacyjny tydzień – życzymy spokojnego wypoczynku, wspaniałych podroży i radości płynącej z zachwytu pięknem stworzonego świata. Szczęść Boże