XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 09.08.2020

1. Uroczystość Wniebowzięcia NMP – w sobotę 15.08.2020
  • Jest to święto nakazane
  • w Rybnej i Czułówku porządek Mszy św. niedzielny
  • w Przegini Duchownej nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.00. Msza Święta w Przegini zostanie odprawiona o godz. 15.00. Będzie to Msza dożynkowa, w czasie której uroczyście podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory
  • na zakończenie każdej Mszy błogosławieństwo ziół, owoców, warzyw i kwiatów.
  1. Procesja Zaśnięcia NMP – piątek 14.08.2020 rozpoczęcie przy Domku Matki Bożej o godz. 15.00, na zakończenie procesji przy kościele Grobu Matki Bożej Msza św. pod przewodnictwem abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.
  2. Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej- wyjazd 08.2020 o godz.11.00. Do pokrycia koszt autokaru. Organizatorem Koło Gospodyń Wiejskich. Zgłoszenia do Przewodniczącej Pani Krystyny Tekieli. Tel. 661311281
  3. Składka inwestycyjna w kopertach w najbliższą niedzielę 16.08.2020. Ofiary prosimy składać w kopertach z nazwiskiem i adresem ofiarodawcy.
  4. Wystawa kolekcji kopii 100 obrazów „Koronowane Madonny Polskie” z okazji 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej /Cudu nad Wisłą/ – przy kościele 15 sierpnia. Kolekcję namalowała śp. Agata Macuga, była nauczycielka Technikum Rolniczego w Czernichowie. Właścicielami kolekcji są Beata i Janusz Starowicz z Rusocic. Kolekcja gościła między innymi w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Inicjatorom i pomysłodawcom serdecznie dziękujemy i cieszymy się, że możemy obcować ze sztuką religijną.
  5. Godzinna adoracja w intencjach Ojczyzny i Kościoła za wstawiennictwem NMP Wniebowziętej – po Mszy św., 14.08.2020 w godz.18.30 -19.30
  6. Solidarni z mieszkańcami zniszczonego Bejrutu w Libanie –  możemy dzisiaj złożyć ofiarę do puszek dla poszkodowanych.
  7. W ten sierpniowy tydzień wakacji niech Matka Boża Wniebowzięta otacza Was opieką i wyprasza potrzebne łaski. Szczęść Boże!