XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 09.08.2020

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 09.08.2020

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
 • wtorek – wspomnienie św. Klary, dziewicy
 • czwartek– święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
 • piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
 • sobota – Uroczystość Wniebowzięcia NMP
 • niedziela – święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej
 1. Uroczystość Wniebowzięcia NMP – w sobotę 15.08.2020
 • Jest to święto nakazane
 • w Rybnej i Czułówku porządek Mszy św. niedzielny
 • w Przegini Duchownej nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.00. Msza Święta w Przegini zostanie odprawiona o godz. 15.00. Będzie to Msza dożynkowa, w czasie której uroczyście podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory
 • na zakończenie każdej Mszy błogosławieństwo ziół, owoców, warzyw i kwiatów.
 1. Procesja Zaśnięcia NMP – piątek 14.08.2020 rozpoczęcie przy Domku Matki Bożej o godz. 15.00, na zakończenie procesji przy kościele Grobu Matki Bożej Msza św. pod przewodnictwem abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.
 2. Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej- wyjazd 08.2020 o godz.11.00. Do pokrycia koszt autokaru. Organizatorem Koło Gospodyń Wiejskich. Zgłoszenia do Przewodniczącej Pani Krystyny Tekieli. Tel. 661311281
 3. Składka inwestycyjna w kopertach w najbliższą niedzielę 16.08.2020. Ofiary prosimy składać w kopertach z nazwiskiem i adresem ofiarodawcy.
 4. Wystawa kolekcji kopii 100 obrazów „Koronowane Madonny Polskie” z okazji 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej /Cudu nad Wisłą/ – przy kościele 15 sierpnia. Kolekcję namalowała śp. Agata Macuga, była nauczycielka Technikum Rolniczego w Czernichowie. Właścicielami kolekcji są Beata i Janusz Starowicz z Rusocic. Kolekcja gościła między innymi w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Inicjatorom i pomysłodawcom serdecznie dziękujemy i cieszymy się, że możemy obcować ze sztuką religijną.
 5. Godzinna adoracja w intencjach Ojczyzny i Kościoła za wstawiennictwem NMP Wniebowziętej – po Mszy św., 14.08.2020 w godz.18.30 -19.30
 6. Solidarni z mieszkańcami zniszczonego Bejrutu w Libanie –  możemy dzisiaj złożyć ofiarę do puszek dla poszkodowanych.
 7. W ten sierpniowy tydzień wakacji niech Matka Boża Wniebowzięta otacza Was opieką i wyprasza potrzebne łaski. Szczęść Boże!