XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 11.10.2020

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 11.10.2020

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • dzisiaj wspomnienie św. Jana XXIII, papieża
 • środa – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy; oraz Święto Edukacji Narodowej/Dzień Nauczyciela/ – wszystkim nauczycielom życzymy obfitości darów Ducha Świętego w tej ważnej misji.
 • czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
 • piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
 • sobota – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 • niedziela – święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia
 1. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie adoracja do wieczornej mszy. Na adorację zapraszamy wszystkich a szczególnie członków Róż Różańcowych. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 2. Nabożeństwa Różańcowe – pół godziny przed Mszą św., w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o 15.30. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach i w kościele.
 3. Dzisiaj XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Możemy wesprzeć materialnie Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, pomnik wdzięczności św. Janowi Pawłowi II. Osoby z puszkami stoją przed kościołem.
 4. Przyjmujemy na wypominki – Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne oraz na Msze Święte za zmarłych w oktawie Wszystkich Świętych /wypominki oktawowe/. Druki na wpisanie imion zmarłych wystawione są na bocznych ołtarzach. Na drukach wyraźnie zaznaczamy rodzaj wypominków.
 5. Składka inwestycyjna w kopertach na pokrycie kosztów realizowanych i planowanych inwestycji – w najbliższą niedzielę 18.10.2020. Ofiary prosimy składać w kopertach z nazwiskiem i adresem ofiarodawcy. Ofiary można także wpłacać na konto parafialne. W tym roku 2020, do trzech instytucji zostały złożone wnioski o dotacje, które związane są z wkładem własnym. Teraz także są przygotowywane nowe wnioski o dotacje na przyszły rok 2021.
 6. Stan zagrożenia epidemicznego – prosimy o przestrzeganie obowiązujących przepisów państwowych: zachowanie należnego odstępu, zasłanianie nosa i ust, przystępowanie do Komunii najpierw osób przyjmujących na rękę a później do ust.
 7. Podziękowania:
 • za usunięcie uschłej brzozy na cmentarzu OSP z Rybnej
 • za ofiary do puszek na imigrantów, złożono 1572 zł