XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 18.10.2020

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 18.10.2020

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • dzisiaj przypada wspomnienie św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia;

dzisiaj także rozpoczynamy tydzień misyjny

 • wtorek – uroczystość św. Jana Kantego , kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa
 • czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
 1. Nabożeństwa Różańcowe – pół godziny przed Mszą św., w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o 15.30. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach i w kościele.
 2. Kwesta z Dnia Papieskiego wyniosła: 2065,50 i została wpłacona na konto fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”
 3. Dzisiaj składka inwestycyjna w kopertach na inwestycje realizowane i planowane. Ośmielamy się prosić o składanie ofiar także na konto parafialne lub w inny bezpieczny sposób.
 4. Przyjmujemy na wypominki – zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne oraz na Msze Święte za zmarłych w oktawie Wszystkich Świętych /wypominki oktawowe/. Druki na wpisanie imion zmarłych wystawione są na bocznych ołtarzach.
 5. Stan zagrożenia epidemicznego – prosimy o przestrzeganie obowiązujących przepisów państwowych: zachowanie należnego odstępu, zasłanianie nosa i ust, przystępowanie do Komunii najpierw osób przyjmujących na rękę a później do ust. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami państwowymi w poszczególnych Mszach świętych oraz we wszelkich innych celebracjach  ilość uczestniczących wg powierzchni kościoła, kaplicy:
 • Rybna – maksymalnie 45 osób, nie licząc osób sprawujących posługę
 • Przeginia Duchowna – maksymalnie 45 osób, nie licząc osób sprawujących posługę
 • Czułówek – maksymalnie 15 osób, nie licząc osób sprawujących posługę
 1. Ponieważ nie wszyscy wierni, mimo gorącego pragnienia, będą mogli brać udział we Mszy Świętej w niedzielę oraz w innych dniach nakazanych, Arcybiskup Marek Jędraszewski udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej (kan. 1247 KPK) dla wszystkich wiernych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania
 2. Podziękowania:
 • za ofiary złożone podczas kwesty w „Dniu Papieskim”
 • za ofiary złożone dzisiaj podczas Mszy, na konto parafialne i każdą innym sposobem.