Uroczystość Wszystkich Świętych  01.11.2020

31 Niedzielna Zwykła

Uroczystość Wszystkich Świętych  01.11.2020

1. Uroczystość Wszystkich Świętych – niedziela 01.11.2020
  • Cmentarz zamknięty – 31.10. – 02.11.2020, nie ma Mszy Św. i różańca na cmentarzu
  • Porządek Mszy – niedzielny /w Rybnej 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 w Przegini Duchownej 8.00 i 15.00, w Czułówku 10.00/
  • Różaniec za zmarłych – w kościele o godz.15.30.
  1. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych /Dzień Zaduszny/- poniedziałek 2.11.2020
  • Porządek Mszy św.: 6.30, 9.00, 18.00
  1. W oktawie Wszystkich Świętych – różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 17.30, o 18.00 Msza św. oktawowa /za zmarłych poleconych modlitwie w wypominkach oktawowych/
  2. Odpusty za zmarłych W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad,
  • Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.
  • Odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, ustanowiony na Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na niedzielę poprzedzającą lub następującą, albo na sam dzień Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych
  • Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych’.
  • Msza św. w intencji wszystkich członków Żywego Różańca o godz. 18.00
  • różaniec i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – o godz. 17.30
  • w czasie mszy składka na misje
  • po Mszy wymiana tajemnic
  • Intencje na listopad dla członków Róż Różańcowych:

– aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia.

– o umocnienie dla pasterzy posługujących w naszej parafii, aby wierni powołaniu razem z Maryją z ufnością szli za Chrystusem.

– o łaskę nieba dla zmarłych, a szczególnie zmarłych z naszych rodzin i naszej parafii.

1. Pierwszy piątek miesiąca – Msze święte:
  • w Czułówku w piątek o godz. 19.00 / spowiedź pół godz. wcześniej/
  • w Przegini w piątek o godz. 19.00. / spowiedź pół godz. wcześniej/
  • w Rybnejw piątek o godz. 18.00. / spowiedź od godz. 17.00 /
  • w pierwszy piątek wieczorem kancelaria nieczynna
  • wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Matce Bożej – godz. 17.30. Po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP
  1. Informacje cmentarne:
  • Zakończyliśmy inwentaryzację cmentarza. Każdy grób ma przyporządkowany numer którym od teraz można się posługiwać przy załatwianiu wszelkich spraw dotyczących grobu. Numery umieszczone są na tylnej stronie nagrobka pod okapnikiem, na krzyżu lub tabliczce.
  • Kolejnym etapem porządkowania dokumentacji cmentarza jest uzupełnienie istniejącej już bazy grobów o ich aktualnych dysponentów.
  • Prosimy opiekunów grobów o zapoznanie się z numerami, gdyż będą one potrzebne przy wypełnianiu deklaracji dysponentów której druk w niedługim czasie pojawi się przy wejściu do kościoła oraz na stronie internetowej parafii.
  • Jednocześnie proszę o zgłaszanie na parafię numerów które z jakiegoś powodu uległy zniszczeniu.
  • Prosimy o przekazanie powyższych informacji osobom które z powodu istniejącej sytuacji pandemicznej nie odwiedzą w najbliższym czasie grobów najbliższych.
  1. Stan zagrożenia epidemicznego
  • Obowiązuje limit osób, które mogą uczestniczyć w uroczystościach religijnych. Obowiązkowe jest również zakrywanie nosa i ust.
  • W kościołach obowiązuje limit osób – max. 1 osoba na 7m2, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m.

Rybna – maksymalnie 45 osób, nie licząc osób sprawujących posługę

Przeginia Duchowna – maksymalnie 45 osób, nie licząc osób sprawujących posługę

Czułówek – maksymalnie 15 osób, nie licząc osób sprawujących posługę

• do Komunii przystępują najpierw osoby przyjmujące na rękę a później do ust.
  • jeżeli wydarzenie odbywa się na zewnątrz należy zachować dystans 1,5 m i zakryć usta i nos