XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 08.11.2020

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 08.11.2020

 1. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie adoracja do wieczornej mszy. Na adorację zapraszamy wszystkich a szczególnie członków Róż Różańcowych. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 • poniedziałek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej /święto/
 • wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła
 • środa – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa oraz Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o Ojczyźnie. Przy głównym wejściu do zabrania chorągiewki i śpiewniki z piosenkami patriotycznymi.
 • czwartek – św. Jozafata, biskupa i męczennika
 • piątek – wspomnienie pierwszych męczenników Polski
 1. Podziękowania:
 • za naprawienie ogrodzenia cmentarnego, wywóz śmieci i skoszenie trawy w ogrodzie Panom Bogdanowi i Piotrowi Rysiom
 • Dziękujemy osobom, które składają ofiarę /składkę niedzielną/ drogą elektroniczną na konto parafialne lub inną drogą, w sposób bezpieczny, na utrzymanie parafii. Dziękujemy bardzo za zrozumienie.
 1. Trwa stan zagrożenia epidemicznego
 • Obowiązkowe  zakrywanie nosa i ust oraz zachowanie odpowiedniej odległości.
 • W kościołach obowiązuje limit osób przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m.
 •                       a) osoba na 15 m2 powierzchni – do dnia 29 listopada 2020 r.,

/Rybna 20 osób, Przeginia Duchowna 20 osób Czułówek 8 osób /
b) 1 osoba na 7 m2 powierzchni – od dnia 30 listopada 2020 r

/Rybna 45 osób, Przeginia Duchowna 45 osób Czułówek 15 osób /

 • Kolejność przystępujących do Komunii św. – najpierw osoby przyjmujące na rękę a później do ust.
 1. Można zamówić obraz /reprodukcję/ Matki Bożej z Rybnej. Formaty obrazu .i rodzaje ramki oraz ceny wywieszone w gablocie. Najmniejsze rozmiary obrazów eksponowane na bocznym ołtarzu w kościele. Zamówienia w zakrystii i kancelarii.
 2. Wojewoda Małopolski zachęca do włączenia się w organizowanie tzw. szpitali tymczasowych dla osób chorych na COVID 19. O pomoc proszeni są lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii oraz inne osoby posiadające podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej (przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze).  Wszelkie niezbędne informacje oraz formularz kontaktowy znajdują się na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (www.muw.pl).