XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 22.11.2020 Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 22.11.2020

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • dzisiaj ostatnia niedziela roku kościelnego, Uroczystość Jezusa Króla Wszechświata. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za publiczne odmówienie odpust zupełny.
 • dzisiaj także – wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej, patronki organistów. Panu organiście z tej okazji życzymy wszelkich łask przez wstawiennictwo świętej patronki i harmonii w każdej dziedzinie życia
 • za tydzień I –sza Niedziela Adwentu /29.11.2020/. W tym dniu, Msza św. w intencji Ks. Kanonika, z okazji imienin, o godz. 11.00.
 1. Podziękowania:
 • za naprawę i wyczyszczenie pieca do ogrzewania kościoła – Stanisławowi Siudkowi z Czułówka
 • za kapliczkę w Rybnej Górnej – Stanisławowi Klimkowiczowi, Barbarze Polak i Zofii Szostak- Kędzierskiej
 • za ofiary składane na utrzymanie parafii, w kościele, w kancelarii i na konto parafialne. Serdeczne dziękujemy!
 1. Trwa stan zagrożenia epidemicznego
 • Obowiązkowe  zakrywanie nosa i ust oraz zachowanie odpowiedniej odległości.
 • W kościołach obowiązuje limit osób przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m.

a/1 osoba na 15 m2 powierzchni – do dnia 29 listopada 2020 r.,

/Rybna 20 osób, Przeginia Duchowna 20 osób Czułówek 8 osób /
b) 1 osoba na 7 m2 powierzchni – od dnia 30 listopada 2020 r

/Rybna 45 osób, Przeginia Duchowna 45 osób Czułówek 15 osób /

 • Kolejność przystępujących do Komunii św. – najpierw osoby przyjmujące na rękę a później do ust.
 1. Kadra IV Szczepu „Nadwiślanie” zaprasza do wzięcia udziału w akcji charytatywnej „Paczka dla Bohatera”. Ma ona na celu zebranie produktów żywnościowych długiej daty przydatności oraz artykułów chemicznych , które zostaną dostarczone kombatantom w całej Polsce. Produkty te można będzie przekazywać od 04.12.-06.12.2020 do skrzyneczek w przedsionku kościoła parafialnego w Rybnej. Szczegółowe informacje w gablocie parafialnej.