II NIEDZIELA ZWYKŁA 17.01.2021

II NIEDZIELA ZWYKŁA 17.01.2021

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • dzisiaj przypada wspomnienie św. Antoniego, opata; XXIV Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.
 • wtorek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
 • czwartek – wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
 • niedziela – Niedziela Słowa Bożego; wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
 1. Dzień babci i dziadka – we czwartek i piątek. Pamiętajmy o babciach i dziadkach, szanujmy ich i troszczmy się o nich.
 2. Mariuszowi z okazji imienin życzymy światła i mocy Ducha Świętego.
 3. Podziękowania:
 • Za pomoc w inwentaryzacji zabytkowych drzwi wejściowych do kościoła OSP z Rybnej.
 1. Kwesta do puszek dla ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji – za tydzień 24.01.2021, przed kościołem
 2. Wojewoda Małopolski przekazuje informację, której całość jest umieszczona na stronie internetowej i w gablocie:

„W miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Już jutro rozpoczniemy szczepienia pierwszych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii – pod numerem telefonu 989.

Jednocześnie osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminy”.