XII NIEDZIELA ZWYKŁA 20.06.2021

  1. NIEDZIELA ZWYKŁA 20.06.2021
  1. Kalendarz liturgiczny:
  • poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzago, zakonnika
  • czwartek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela
  1. Nabożeństwa Czerwcowe – w dni powszednie i niedziele po Mszy św. wieczornej.
  2. Składka inwestycyjna – Już teraz składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary. Bóg zapłać!!!
  3. Msza na zakończenie Roku Szkolnego – ze względu na obostrzenia epidemiologiczne wyjątkowo w piątek o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli.
  4. Odwołanie dyspensy – z  dniem 19 czerwca 2021 roku zostaje odwołana udzielona w Archidiecezji Krakowskiej dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. Katechizm Kościoła Katolickiego zwraca  uwagę że „(…) wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od swego własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki” (KKK nr 2181).