XVI NIEDZIELA ZWYKŁA   18.07.2021

  XVI NIEDZIELA ZWYKŁA   18.07.2021

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • czwartek – święto św. Marii Magdaleny
 • piątek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
 • sobota – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
 • niedziela – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów po wieczornej Mszy św.
 1. Odpust parafialny ku czci Św. Anny w najbliższą niedzielę 25.07.2021. Suma odpustowa o godz. 11.00, a po niej procesja. Kazanie wygłosi Ks.  Stanisław Czernik, Wizytator Katechetyczny z Wadowic. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian. O piękną oprawę tej uroczystości prosimy: członków Żywego Różańca, Bielanki, strażaków, orkiestrę OSP, chór, górników, Koło Gospodyń Wiejskich, osoby niosące baldachim, sztandary, feretrony, figury, obrazy, ministrantów i lektorów, dziewczynki sypiące kwiaty i chłopców z dzwoneczkami, dzieci komunijne w strojach, zuchów i harcerzy. Okazja do spowiedzi przed uroczystością odpustową rano i wieczorem pół godziny przed Mszą świętą oraz w sobotę od godz. 17.00 do 18.00 w kościele parafialnym.
 2. Góralska piesza pielgrzymka do Częstochowy – zatrzyma się w naszej parafii z  26/27.07.2021. W tym roku, z powodu koronowirusa, wersja pielgrzymki z noclegami w namiotach przy plebani.
 3. XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „W drogę do Źródła Życia” – w dniach 18 – 25 lipca 2021. Jego inicjatorem jest MIVA Polska pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Towarzyszy mu Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Okażmy Panu Bogu wdzięczność za wszystkie przebyte podróże i szczęśliwie przejechane kilometry, za Bożą opiekę podczas każdej podróży. W związku z czym, zapraszamy w niedzielę, we wspomnienie św. Krzysztofa, na Mszę św. wieczorną. Po Mszy św. błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Dla chętnych będzie możliwość złożenia ofiary na pojazdy misyjne.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – bardzo ciekawe artykuły w „Gościu Niedzielnym” i „Niedzieli”
 5. Kolejny wakacyjny tydzień – życzymy spokojnego wypoczynku, wspaniałych podroży i radości płynącej z zachwytu pięknem stworzonego świata. Szczęść Boże!
 6. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę, na konto parafialne i przy innych okazjach. Serdeczne Bóg zapłać!