XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 08.08.2021

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 08.08.2021

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • poniedziałek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
 • wtorek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
 • środa – wspomnienie św. Klary, dziewicy
 • piątek– święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
 • sobota – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
 1. Uroczystość Wniebowzięcia NMP – w niedzielę 15.08.2021
 • na zakończenie każdej Mszy błogosławieństwo ziół, owoców, warzyw i kwiatów.
 • w Przegini Duchownej nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.00. Msza Święta w Przegini zostanie odprawiona o godz. 15.00. Będzie to Msza dożynkowa, w czasie której uroczyście podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory
 1. Wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na Procesję „Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny – uwaga zmiana – w piątek 20.08.2021 o godz. 11.00. Organizatorem jest KGW w Rybnej. Zapisy u przewodniczącej KGW Pani Krystyny Tekieli
 2. Procesja Zaśnięcia NMP – piątek 20.08.2021 rozpoczęcie przy Domku Matki Bożej o godz. 15.00, na zakończenie procesji przy kościele Grobu Matki Bożej Msza św. pod przewodnictwem abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.
 3. Składka inwestycyjna w kopertach w najbliższą niedzielę 15.08.2021. Ofiary prosimy składać w kopertach z nazwiskiem i adresem ofiarodawcy. Bóg zapłać!
 4. Kwesta dla ciężko chorego dziecka Mateusza z Raby Wyżnej – dzisiaj, do puszek przed kościołem, po Mszy św.
 5. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę, na konto parafialne i przy innych okazjach. Serdeczne Bóg zapłać!