UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP 15.08.2021

XX NIEDZIELA ZWYKŁA 15.08.2021

1. Uroczystość Wniebowzięcia NMP – w niedzielę 15.08.2021
  • na zakończenie każdej Mszy błogosławieństwo ziół, owoców, warzyw i kwiatów.
  • w Przegini Duchownej nie ma Mszy Świętej o godz. 8.00. Msza Święta w Przegini zostanie odprawiona o godz. 15.00. Będzie to Msza dożynkowa, w czasie której uroczyście podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory
  • wtorek – święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej
  • piątek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  • sobota – wspomnienie św. Piusa X, papieża
  • niedziela – wspomnienie NMP, Królowej
  1. Wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na Procesję „Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny – uwaga zmiana – w piątek 20.08.2021 o godz. 11.00. Organizatorem jest KGW w Rybnej. Zapisy u przewodniczącej KGW Pani Krystyny Tekieli
  2. Składka inwestycyjna w kopertach – Bóg zapłać! za składane ofiary.
  3. Wykonywanie alejek na połowie nowej części cmentarza, na której dokonują się już pochówki – rozpocznie się w najbliższym czasie. Dwóch alejek podłużnych i dwóch poprzecznych. Szacowany koszt kompleksowego wykonania, a więc łącznie z wyłożeniem kostką to ok. 75000 zł.
  4. Kwesta dla ciężko chorego dziecka Mateusza z Raby Wyżnej – wyniosła 3260 zł. Rodzina składa serdeczne podziękowania.
  5. Akcja Krwiodawstwa – Zarząd oraz strażacy jednostki OSP Czułów, zapraszają 21 sierpnia 2021 roku (sobota) 9:00 – 13:00 na II. edycję Czułowskiej Akcji Krwiodawstwa w godz. 9:00 – 13:00 (budynek Szkoły Podstawowej w Czułowie, wejście od strony OSP Czułów – Czułów 362).
  6. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę, na konto parafialne i przy innych okazjach. Serdeczne Bóg zapłać!
  7. W ten sierpniowy tydzień wakacji niech Matka Boża Wniebowzięta otacza Was opieką i wyprasza potrzebne łaski. Szczęść Boże!