XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.10.2021

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.10.2021

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • środa – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy; oraz Święto Edukacji Narodowej/Dzień Nauczyciela/ – wszystkim nauczycielom życzymy obfitości darów Ducha Świętego w tej ważnej misji.
 • piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
 • sobota – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
 1. Dzisiaj XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Możemy wesprzeć materialnie Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, pomnik wdzięczności św. Janowi Pawłowi II. Osoby z puszkami stoją przed kościołem.
 2. Nabożeństwa Różańcowe – pół godziny przed Mszą św., w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o 15.30. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach i w kościele.
 3. Przyjmujemy na wypominki – Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne oraz na Msze Święte za zmarłych w oktawie Wszystkich Świętych /wypominki oktawowe/. Druki na wpisanie imion zmarłych wystawione są na bocznych ołtarzach. Na drukach wyraźnie zaznaczamy rodzaj wypominków.
 4. Składka inwestycyjna w kopertach w najbliższą niedzielę 17.10.2021. Ofiary prosimy składać w kopertach z nazwiskiem i adresem ofiarodawcy. Bóg zapłać!
 5. Kwesta dla ciężko chorej Wiktorii wyniosła 3198zł. 40 gr..Rodzina bardzo serdecznie dziękuje parafianom oraz duchownym za chęć pomocy w zorganizowaniu zbiórki pieniędzy na rzecz Wiktorii oraz za wszystkie datki jakie zostały ofiarowane na poczet tej kwesty.
 6. Spotkanie kandydatów na ministrantów – w poniedziałek o godz. 17.00 w kościele w Rybnej.
 7. Serdeczne podziękowania za ofiary składane na tacę, na konto parafialne i przy innych okazjach. Serdeczne Bóg zapłać!