XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 31.10.2021

• dzisiaj – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego /Uroczystość/. Po sumie  wystawienie  Najświętszego Sakramentu i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Dziękujmy za świątynie!
  • poniedziałek – Uroczystość Wszystkich Świętych
  • wtorek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych /Dzień Zaduszny/
  • czwartek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
  1. Uroczystość Wszystkich Świętych – poniedziałek 01.11.2021
  • Porządek Mszy – Rybna: 7.00, 9.00, 11.00 Przeginia: 8.00 Czułówek: 10.00

na cmentarzu o godz. 14.00 a po niej procesja z wypominkami.

• Nie ma Mszy w Przegini Duchownej o 15.00 i w Rybnej o 16.00
  • Różaniec za zmarłych – na cmentarzu o godz.18. Odmawiać będziemy trzymając zapalone znicze, które później położymy na grobach swoich bliskich. Zapraszamy!
  1. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych /Dzień Zaduszny/- wtorek 2.11.2021
  • Porządek Mszy św.: 6.30, 9.00, 18.00
  1. W oktawie Wszystkich Świętych – różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 17.30, o 18.00 Msza św. oktawowa /za zmarłych poleconych modlitwie w wypominkach oktawowych/
  2. Odpusty za zmarłych: W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad,
  • Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.
  • Odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, ustanowiony na Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na niedzielę poprzedzającą lub następującą, albo na sam dzień Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych
  • Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych’.
  1. Przyjmujemy na wypominki roczne, jednorazowe i oktawowe – w zakrystii i kancelarii parafialnej Druki na wpisanie imion zmarłych wystawione są na bocznych ołtarzach.
  2. Kwesta do puszek dla dzieci Pani Ani Fili – wyniosła: w kościele 6493 + w szkole 720 = razem 7213. Bardzo dziękujemy za pomoc.
  3. Książka Bartłomieja Wołyńca „Parafia p.w. św. Kazimierza w Rybnej. Zarys dziejów do 1945 r.” – do nabycia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  • składka na misje – w czasie Mszy
  • wymiana tajemnic – po Mszy i nowennie
  • Intencje na listopad dla członków Róż Różańcowych:

– za osoby cierpiące na depresję, aby znajdowały u wszystkich wsparcie i światło, otwierające na życie.

– za zmarłych Parafian, zwłaszcza tych, których Pan Bóg powołał do wieczności w minionym roku, a także za zmarłych kapłanów, którzy posługiwali w naszej parafii

1. Pierwszy Czwartek Miesiąca – o godz. 17.30 różaniec, a o godz.18.00 msza św. w intencji członków Apostolstwa Modlitwy Margaretka i ich rodzin.
  2. Pierwszy piątek miesiąca – Msze święte:
  • w Czułówku w piątek o godz. 19.00 / spowiedź od godz. 18.00/
  • w Przegini w piątek o godz. 19.00. / spowiedź od godz. 18.00/
  • w Rybnejw piątek o godz. 18.00. / spowiedź od godz. 17.00 /
  • w pierwszy piątek wieczorem kancelaria nieczynna
  • wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec – godz. 17.30. Po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP
  1. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej – w czwartek o godz. 19.30