XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 21.11.2021 Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 21.11.2021

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • dzisiaj ostatnia niedziela roku kościelnego, Uroczystość Jezusa Króla Wszechświata. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za publiczne odmówienie odpust zupełny.
 • poniedziałek – wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej, patronki organistów. Panu organiście i członkom Chóru Parafialnego z tej okazji życzymy wszelkich łask od Boga i opieki świętej patronki oraz zdrowia /zwłaszcza strun głosowych/. Szczęść Boże!
 • za tydzień I –sza Niedziela Adwentu /28.11.2021/. W tym dniu, Msza św. w intencji Ks. Kanonika, z okazji imienin, o godz. 11.00.
 1. Poświęcenie opłatków na stół wigilijny – dzisiaj na Mszy o 11.00. Zanoszone będą do Waszych domów od dnia jutrzejszego na tych samych zasadach jak w minionym roku, z zachowaniem przepisów epidemiologicznych. Rozpoczęcie od Rogatki.
 2. Świece Caritas – do nabycia przed kościołem. Ofiary przeznaczone na pomoc dzieciom. Cena 7 zł
 3. Ogólnopolska zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej – dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.
 4. Kwesta na organizację Światowych Dni Ubogich – z ubiegłej niedzieli wyniosła 3273 zł. Serdeczne Bóg Zapłać!
 5. Książka Bartłomieja Wołyńca „Parafia p.w. św. Kazimierza w Rybnej. Zarys dziejów do 1945 r.” – do nabycia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 6. Spotkanie kandydatów na ministrantów – w poniedziałek o godz. 17.00 w kościele w Rybnej.
 7. Prasa katolicka – do nabycia Gość Niedzielny z filmem o błogosławionym ks. Janie Masze, Niedziela, dla dzieci Staś i Mały Gość Niedzielny z lampionem roratnim do samodzielnego złożenia.
 8. Błogosławieństwo lektorów – odbyło się wczoraj w Liszkach, do posługi lektora z naszej parafii zostało pobłogosławionych 6 ministrantów.
 9. Podziękowania:
 • za naprawę i wyczyszczenie pieca do ogrzewania kościoła – Panu Sołtysowi Mirosławowi Porębie
 • za ofiary składane na utrzymanie parafii, w kościele, w kancelarii i na konto parafialne. Serdeczne dziękujemy!