I NIEDZIELA ADWENTU 28.11.2021

• dzisiaj rozpoczynamy Okres Adwentu oraz nowy Rok Liturgiczny i Duszpasterski pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa” a zarazem kończymy trzyletni cykl rozważań o Eucharystii. Msza św. w intencji Ks. Kanonika, z okazji imienin, dzisiaj o godz. 11.00.
  • wtorek – święto św. Andrzeja , apostoła, patrona ks. Kanonia. Pamiętajmy o Ks. Kanoniku w modlitwie.
  • piątek – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, kapłana
  1. Roraty – od jutra, we wszystkie dni powszednie rano o godz. 6.30. Zachęcamy do udziału dorosłych i dzieci. Hasło rorat; „Droga do Betlejem”
  2. Msze Św. w intencji górników /o bł. Boże i zdrowie dla żyjących i ich rodzin, o szczęście wieczne dla zmarłych/
  • w Rybnej – w sobotę12.2020 o godz. 12.00
  • w Przegini w sobotę 12.2020 o godz. 11.00.
  • składka na misje – w czasie Mszy
  • wymiana tajemnic i krótkie spotkanie– po Mszy i nowennie
  • Intencje na grudzień dla członków Róż Różańcowych:

– za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego, aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego.

– za wszystkich parafian, za pracowników parafii oraz tych, którzy ją wspierają swoją modlitwą, pracą, zaangażowaniem, za wszystkich dobroczyńców o Boże błogosławieństwo, opiekę i potrzebne łaski dla nich oraz ich rodzin.

• zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w modlitwach Żywego Różańca, przede wszystkim członków Róży Św. Anny.
  1. Pierwszy Czwartek Miesiąca – o godz. 17.30 różaniec, a o godz.18.00 msza św. w intencji członków Apostolstwa Modlitwy Margaretka i ich rodzin.
  2. Pierwszy piątek miesiąca – Msze święte:
  • w Czułówku w piątek o godz. 19.00 / spowiedź od godz. 18.00/
  • w Przegini w piątek o godz. 19.00. / spowiedź od godz. 18.00/
  • w Rybnejw piątek o godz. 18.00. / spowiedź od godz. 17.00 /
  • w pierwszy piątek wieczorem kancelaria nieczynna
  • wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec – godz. 17.30. Po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP
  1. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej – w czwartek o godz. 19.30
  2. Spotkanie kandydatów na ministrantów – w poniedziałek o godz. 17.00 w kościele w Rybnej.
  3. Przygotowanie do bierzmowania Czułówek wtorek 30.11.2021 kl.7 – 16.00, kl.8 – 16.30 /w szkole/
  4. Internetowe rekolekcje adwentowe Archidiecezji Krakowskiej – od pierwszej niedzieli Adwentu. Nauki o budowaniu relacji do Boga, drugiego człowieka i samego siebie. Prowadzą ks. Jacek Bernacik i ks. Michał Kania. Rozważania dostępne będą co niedzielę o godz. 20.00 na stronie internetowej, kanale YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy do włączenia się w taką formę przeżywania czasu adwentowego oczekiwania!
  5. Świece Caritas – do nabycia przed kościołem. Ofiary przeznaczone na pomoc dzieciom. Cena 7 zł
  6. Ogólnopolska zbiórka funduszy na rzecz migrantów – wyniosła 1245,70 zł. Bóg zapłać!
  7. Pomoc Kościołowi na Wschodzie – zbiórka ofiar do puszek przed kościołem w niedzielę 05.12.2021
  8. Bezpłatne egzemplarze książki „Rzym św. Jana Pawła Wielkiego” od dyrektora Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach – do zabrania przy wejściu do kościoła.
  9. Serdecznie dziękujemy!
  • za ofiary składane na utrzymanie parafii, w kościele, w kancelarii i na konto parafialne.

Za wyczyszczenie rynien – Panom  Łukaszowi Żmudzie, Jackowi Porębie i Janowi Płanecie