VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27.02.2022

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27.02.2022

 1. Dzisiaj niedziela ekspiacji za grzechy pijaństwa a zarazem rozpoczęcie 55 Tygodnia modlitw o trzeźwość narodu. /27.02.- 05.03.2022/
 2. Środa Popielcowa 03.2022, rozpoczyna Wielki Post
 • Porządek Mszy: 6.30, 9.00, 18.00 Czułówek i Przeginia 19.00. Na każdej Mszy obrzęd posypania głów popiołem
 • obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • w środę wieczorem kancelaria nieczynna
 1. Droga Krzyżowa:
 • Piątek godz. 17.00 dla dzieci z rodzicami, babciami i dziadkami. Dzieci otrzymują obrazki.
 • Piątek godz. 18.30 / po Mszy/ – dla dorosłych i młodzieży
 1. Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 15.00
 2. Okres spowiedzi i Komunii Wielkanocnej – od środy popielcowej /02.03.2022/ do uroczystości Trójcy Przenajświętszej /12.06.2022/
 3. Składka inwestycyjna w 176 kopertach, wyniosła 16.970 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać!
 4. Pierwsza środa miesiąca:
 • różaniec – o godz. 17.30
 • składka na misje – w czasie Mszy
 • nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – po Mszy
 • wymiana tajemnic – po Mszy i nowennie
 • Intencje na marzec dla członków Róż Różańcowych:

– za chrześcijan, aby, w obliczu nowych wyzwań bioetycznych wspierali zawsze  ochronę życia modlitwą i działaniami społecznymi.

– za wszystkich parafian o dobre przygotowanie do Świąt Wielkanocnych przez udział w rekolekcjach i sakramencie pokuty, O nawrócenie i duchową przemianę w okresie Wielkiego Postu.

 1. Pierwszy Czwartek Miesiąca – o godz. 1730 różaniec w intencji kapłanów, a o godz.1800 msza św. w intencji członków Apostolstwa Modlitwy Margaretka i ich rodzin.
 2. Pierwszy piątek miesiąca – Msze święte:
 • w Czułówku w piątek o godz. 19.00 / spowiedź od godz. 18.00 /
 • w Przegini w piątek o godz. 19.00. / spowiedź od godz. 18.00 /
 • w Rybnejw piątek o godz. 18.00. / spowiedź od godz. 17.00 /
 • w pierwszy piątek wieczorem kancelaria nieczynna
 1. Pierwsza Sobota Miesiąca:
 • wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Matce Bożej – godz. 17.30.
 • po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP
 1. KEP potępia działania militarne na Ukrainie, wzywa do nieustannej modlitwy w intencji pokoju /w niedzielę po Mszach suplikacje, w dni powszednie przed Mszą wieczorną Koronka do miłosierdzia Bożego/do chrześcijańskiego przyjęcia przybywających i wsparcia ofiarą.
 2. Zbiórka do puszek przed kościołem dzisiaj po każdej Mszy św. i w Środę Popielcową na pomoc dotkniętym obecnym kryzysem w Ukrainie.
 3. Odpust parafialny na św. Kazimierza, głównego patrona parafii – w niedzielę 06.03.2022. Suma odpustowa o godz. 11.00. Sumę odprawi i kazanie wygłosi Ks. Dariusz Talik, Rektor Kościoła św. Wojciecha na Rynku w Krakowie. Okazja do spowiedzi przed uroczystością odpustową rano i wieczorem, pół godziny przed Mszą świętą
 4. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej – w czwartek o godz. 19.30
 5. Wystawa prac koronczarek – w Bibliotece Publicznej w Rybnej niedziela 06.03.2022 godz. 12.00 – 14.00. Możliwość spotkania z Twórczyniami. Wystawa czynna przez trzy miesiące.
 6. Zbiórka żywności oraz potrzebnych artykułów, dla Ukrainy, od Niedzieli 27.02 aż do 6.03.2022. Przyniesione rzeczy prosimy zostawiać  w przygotowanych kartonach przed wejściem do Kościoła. Później zostaną przewiezione na Stadion Miejski przy ul. Reymonta w Krakowie. Akcja harcerzy z IV szczepu Nadwiślanie. Dokładne informacje na stronach internetowych parafii i harcerzy.
 7. Podziękowania:
 • Serdecznie dziękujemy! za ofiary składane na utrzymanie parafii, w kościele, w kancelarii i na konto parafialne.

APEL HARCERZY

„Szczęść Boże! Czuwaj!

Drodzy parafianie ,zuchy, harcerze i harcerscy rodzice! ⚜️

Wczoraj rozpoczęła się akcja pomocowa na Stadionie Miejskim przy ul. Reymonta w Krakowie.

W ramach okazania wsparcia dla naszych sąsiadów zachęcamy wszystkich chętnych do włączenia się do zbiórki. Zbiórka żywności oraz potrzebnych artykułów będzie trwała od Niedzieli 27.02 aż do 6.03.2022 ( z możliwym przedłużeniem). Przyniesione rzeczy prosimy zostawiać  w przygotowanych kartonach przed wejściem do Kościoła. Artykuły te będą segregowane przez harcerzy z IV szczepu Nadwiślanie które później zostaną przewiezione na Stadion. Zachęcamy również chętnych do wsparcia nas w późniejszym transporcie. Można sie z nami skontaktować za pomocą Facebooka.

Lista potrzebnych rzeczy:

👉 koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe.

 

👉Dodatkowo żywność: woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne.

Lwów potrzebuje także generatory prądotwórcze o dużej mocy.

 

Pamiętajmy o słowach Roberta Baden-Powella: „Posłannictwem moim jest rozprzestrzenianie przyjaźni i braterstwa na całym świecie” ⚜️

 

Za wszelkie wsparcie dziękujemy

Instruktorzy IV Szczepu Nadwislanie „