VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 22.05.2022

• dzisiaj – Rocznica Pierwszej Komunii Świętej o godz. 11.00
  • wtorek – wspomnienie NMP
  • czwartek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
  1. Nabożeństwa Majowe – w niedzielę i dni powszednie po Mszy Św. wieczornej.
  2. Spotkanie ministrantów – w poniedziałek 23.05.2022 o godz. 17.00, w kościele
  3. Jubileusz 50-lecia kapłaństwa Ks. Kanonika – za dwa tygodnie w niedzielę 05.06.2022, na Mszy św. o godz. 11.00.
  4. Spotkanie Grupy Apostolskiej – w sobotę 28.05.2022 o godz. 19.00. w salce katechetycznej. Zapraszamy młodzież z klas 7 i 8 oraz ze szkół średnich i zawodowych.
  5. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę, na konto parafialne i przy innych okazjach.
  6. Wójt Gminy Czernichów przypomina o obowiązku zgłoszenia do dnia 30.06.2022 wszystkich źródeł ciepła służących do ogrzewania budynków. Deklarację należy złożyć do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków formie papierowej w urzędzie Gminy Czernichów lub w formie elektronicznej na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Ekodoradcy Gminy Czernichów pomogą wypełnić deklarację i udzielą kompleksowej informacji na temat przepisów i dofinansowań do wymiany kotłów.
  7. Zarząd OSP Rybna zaprasza młodzież powyżej 14 roku życia do przystąpienia do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Zbiórka chętnych 28.05.2022 w remizie OSP Rybna.
  8. W związku z tym, że na terenie całej Polski dochodzi do wielu oszustw i prób wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. legendę – na „wnuczka” „członka rodziny”, „policjanta”, których ofiarami najczęściej padają osoby starsze, krakowska Policja ostrzega i apeluje o czujność i rozsądek w kontaktach z obcymi osobami.
  • Przede wszystkim należy zachować ostrożność – jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań.
  • że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach/akcjach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie, czy przelaniu ich na inne konto.