XVI NIEDZIELA ZWYKŁA   17.07.2022

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA   17.07.2022

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • poniedziałek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana
 • piątek – święto św. Marii Magdaleny
 • sobota – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
 • sobota – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
 • niedziela – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów po wieczornej Mszy św.
 1. Odpust parafialny ku czci Św. Anny za dwa tygodnie 31.07.2022. Suma odpustowa o godz. 11.00, a po niej procesja. Kazanie wygłosi Ks. Misjonarz z Piekar. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian i już teraz prosimy o piękną oprawę tej uroczystości.
 2. Góralska piesza pielgrzymka do Częstochowy – zatrzyma się na nocleg w naszej parafii we wtorek 07.2022. ok. godz. 18.30. Organizatorzy i pielgrzymi zwracają się z serdeczna prośbą do mieszkańców parafii Rybna o przyjęcie pielgrzymów na nocleg pod swój dach.
 3. Błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów za tydzień, w poniedziałek 25.07.2022, we wspomnienie św. Krzysztofa, po Mszy św wieczornej.
 4. Wyjazd na Babią Górę jutro tj. w poniedziałek 18.07.2022 o godz. 7.30 od kościoła powrót ok. 19.00. Zapisy tylko dziś w zakrystii. Koszt 40 zł. / w tym bilety wstępu do Babiogórskiego Parku Narodowego/. Ubieramy się na cebulkę, na górze może być chłodniej, odpowiednie buty, jedzenie, picie i dobry humor. Osoby niepełnoletnie mają pisemną zgodę na wyjazd od rodziców lub prawnych opiekunów. Druk zgody do pobrania przy zapisie.
 5. Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy w piątek 22.07.2022. Wyjazd od kościoła o godz. 7.30 powrót ok. godz. 20.00. Koszt 40 zł. Zapisy dzisiaj w zakrystii oraz w poniedziałek u Pani Marii Marasik, głównej Zelatorki Róż Różańcowych.
 6. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę – 06-11.08.2022, zapisy w parafii w Liszkach, dokładna informacja w gablocie.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – bardzo ciekawe artykuły w „Gościu Niedzielnym” i „Niedzieli”
 8. Kolejny wakacyjny tydzień – życzymy spokojnego wypoczynku, wspaniałych podroży i radości płynącej z zachwytu pięknem stworzonego świata. Szczęść Boże!
 9. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę, na konto parafialne i przy innych okazjach. Serdeczne Bóg zapłać