XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 24.07.2022

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 24.07.2022

  1. Kalendarz liturgiczny:
  • poniedziałek – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów po wieczornej Mszy św.
  • wtorek – wspomnienie św. Anny, mamy NMP, patronki naszej parafii. Z tej racji uroczystość odpustowa.
  • piątek – wspomnienie św. Marty
  • niedziela – przypada wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana
  1. Odpust parafialny ku czci Św. Anny za tydzień 31.07.2022. Suma odpustowa o godz. 11.00, a po niej procesja. Kazanie wygłosi Ks. Misjonarz z Piekar. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian. O piękną oprawę tej uroczystości prosimy: członków Żywego Różańca, Bielanki, strażaków, orkiestrę OSP, chór, górników, Koło Gospodyń Wiejskich, osoby niosące baldachim, sztandary, feretrony, figury, obrazy, ministrantów i lektorów, dziewczynki sypiące kwiaty i chłopców z dzwoneczkami, dzieci komunijne w strojach, zuchów i harcerzy. Okazja do spowiedzi przed uroczystością odpustową rano i wieczorem pół godziny przed Mszą świętą.
  2. Góralska piesza pielgrzymka do Częstochowy – zatrzyma się na nocleg w naszej parafii we wtorek 07.2022. ok. godz. 18.30. Organizatorzy i pielgrzymi zwracają się z serdeczna prośbą do mieszkańców parafii Rybna o przyjęcie pielgrzymów na nocleg pod swój dach. Po okresie pandemii spodziewana jest bardzo liczna grupa pielgrzymów /ok. 200/. Chętnych do przyjęcia pątników prosimy, aby oczekiwali przy kościele ok. godz. 18.30. Już teraz bardzo dziękujemy za okazaną życzliwość i gościnność.
  3. XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy narodom pokój Chrystusa” – w dniach 24 – 31 lipca 2022. Jego inicjatorem jest MIVA Polska pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Towarzyszy mu Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Okażmy Panu Bogu wdzięczność za wszystkie przebyte podróże i szczęśliwie przejechane kilometry, za Bożą opiekę podczas każdej podróży. W związku z czym, zapraszamy jutro, w poniedziałek 25.07.2022, we wspomnienie św. Krzysztofa, na Mszę św. wieczorną. Po Mszy św. błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Dla chętnych będzie możliwość złożenia ofiary na pojazdy misyjne.
  4. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę, na konto parafialne i przy innych okazjach. Serdeczne Bóg zapłać!