XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 09.10.2022

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 09.10.2022

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • czwartek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
 • piątek – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy; oraz Święto Edukacji Narodowej/Dzień Nauczyciela/ – wszystkim nauczycielom życzymy obfitości darów Ducha Świętego w tej ważnej misji.
 • sobota – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
 • niedziela – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
 1. XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy” – za tydzień, w niedzielę 16.10.2022. W przyszłą niedzielę, podczas kwesty przy kościołach i w miejscach publicznych, będziemy mogli wesprzeć materialnie Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, to wyjątkowy, konsekwentnie budowany przez nas wszystkich pomnik wdzięczności św. Janowi Pawłowi II.
 2. Nabożeństwa Różańcowe – pół godziny przed Mszą św., w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o 15.30. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach i w kościele.
 3. Przyjmujemy na wypominki – Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne oraz na Msze Święte za zmarłych w oktawie Wszystkich Świętych /wypominki oktawowe/. Druki na wpisanie imion zmarłych wystawione są na bocznych ołtarzach. Na drukach wyraźnie zaznaczamy rodzaj wypominków.
 4. Składka inwestycyjna w kopertach w najbliższą niedzielę 16.10.2022. Ofiary prosimy składać w kopertach z nazwiskiem i adresem ofiarodawcy. Bóg zapłać!
 5. Dzisiaj Dzień Modlitwy za Młodzież – po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek , która przeznaczona zostanie na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w dekanacie i diecezji.
 6. Wyjazd na Skrzyczne /Szczyrk/ w sobotę 15.10.2022 o godz. 7.30 od kościoła powrót ok. 19.00. Zapisy tylko dziś w zakrystii. Koszt ok. 40 zł. Ubieramy się na cebulkę, na górze może być chłodniej, odpowiednie buty, jedzenie, picie i dobry humor. Osoby niepełnoletnie mają pisemną zgodę na wyjazd od rodziców lub prawnych opiekunów.
 7. Serdeczne podziękowania za ofiary składane na tacę, na konto parafialne i przy innych okazjach. Serdeczne Bóg zapłać!