XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 30.10.2022

• dzisiaj – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego /Uroczystość/. Po sumie  wystawienie  Najświętszego Sakramentu i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Dziękujmy za świątynie!
  • wtorek – Uroczystość Wszystkich Świętych
  • środa – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych /Dzień Zaduszny/
  • piątek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
  1. Nabożeństwa Różańcowe – pół godziny przed Mszą św., dzisiaj o 15.30, w dni powszednie o godz. 17.30. Ostatnie w poniedziałek. Dzieci zbierające obrazki przynoszą na to nabożeństwo wypełnione plansze.
  2. Uroczystość Wszystkich Świętych – wtorek 01.11.2022
  • Porządek Mszy – Rybna: 7.00, 9.00, 11.00 Przeginia: 8.00 Czułówek: 10.00

na cmentarzu o godz. 14.00 a po niej procesja z wypominkami.

• Nie ma Mszy w Przegini Duchownej o 15.00 i w Rybnej o 16.00 /Msza św. za +Stanisława Bałuszka na cmentarzu o godz. 14.00/
  • Różaniec za zmarłych – na cmentarzu o godz.18. Odmawiać będziemy trzymając zapalone znicze, które później położymy na grobach swoich bliskich. Zapraszamy!
  1. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych /Dzień Zaduszny/ – środa 2.11.2022
  • Porządek Mszy św.: 6.30, 9.00, 18.00
  1. W oktawie Wszystkich Świętych – różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 17.30, o 18.00 Msza św. oktawowa /za zmarłych poleconych modlitwie w wypominkach oktawowych/
  2. Odpusty za zmarłych:

Oto okoliczności umożliwiające uzyskanie odpustu w najbliższych dniach:

• Wierni, którzy nawiedzą kościół, kaplicę publiczną, lub półpubliczną 1 listopada od południa i przez cały Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia.
  • Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust jest zupełny od 1 do 8 listopada, natomiast w inne dni roku jest cząstkowy.

Warunki uzyskania odpustu są następujące:

1. Wykonanie powyższych czynności obdarzonych odpustem.
  2. Wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak pełnej dyspozycji wykluczenia upodobania do jakiegokolwiek grzechu, odpust będzie tylko cząstkowy)
  3. Spełnienie trzech praktyk:
  • spowiedź sakramentalna lub bycie w stanie łaski uświęcającej
  • przyjęcie Komunii Świętej
  • odmówienie Ojcze nasz….Wierzę… i modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
  1. Przyjmujemy na wypominki roczne, jednorazowe i oktawowe – w zakrystii i kancelarii parafialnej Druki na wpisanie imion zmarłych wystawione są na bocznych ołtarzach.
  2. Kwesta z ubiegłej niedzieli dla chorego Mateusza – wyniosła: 3580, zł. Rodzina bardzo dziękuje za pomoc.
  3. Pierwsza środa miesiąca – W listopadzie ze względu na oktawę Wszystkich Świętych, msza święta dla Róż Różańcowych, składka na misje i zmiana tajemnic wyjątkowo będzie w drugą środę miesiąca czyli 9 listopada.
  4. Pierwszy Czwartek Miesiąca – o godz. 17.30 różaniec, a o godz.18.00 msza św. w intencji członków Apostolstwa Modlitwy Margaretka i ich rodzin.
  5. Pierwszy piątek miesiąca – Msze święte:
  • w Czułówku w piątek o godz. 19.00 / spowiedź od godz. 18.00/
  • w Przegini w piątek o godz. 19.00. / spowiedź od godz. 18.00/
  • w Rybnejw piątek o godz. 18.00. / spowiedź od godz. 17.00 /
  • w pierwszy piątek wieczorem kancelaria nieczynna
  • odwiedziny chorych od godz. 9.00. Zgłoszenie chorych w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
  • wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec – godz. 17.30. Po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP
  • Serdeczne podziękowania
  • za ofiary składane na tacę, na konto parafialne i przy innych okazjach

Gazeta „CHIT” do zabrania w głównym wejściu do kościoła