XV NIEDZIELA ZWYKŁA   16.07.2023

  XV NIEDZIELA ZWYKŁA   16.07.2023

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • wtorek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana
 • sobota – święto św. Marii Magdaleny
 1. Odpust parafialny ku czci Św. Anny za dwa tygodnie 30.07.2023. Suma odpustowa o godz. 11.00, a po niej procesja. Kazanie wygłosi Ks. Misjonarz z Piekar. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian i już teraz prosimy o piękną oprawę tej uroczystości.
 2. Góralska piesza pielgrzymka do Częstochowy – zatrzyma się na nocleg w naszej parafii w środę 07.2023. ok. godz. 18.30. Organizatorzy i pielgrzymi zwracają się z serdeczna prośbą do mieszkańców parafii Rybna o przyjęcie pielgrzymów na nocleg pod swój dach. Spodziewana jest liczna grupa pielgrzymów. Chętnych do przyjęcia prosimy, aby oczekiwali przy kościele ok. godz. 18.30. Już teraz bardzo dziękujemy za okazaną życzliwość i gościnność.
 3. XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Z Kościołem na misyjnych drogach” – w dniach 23 – 30 lipca 2023. Jego inicjatorem jest MIVA Polska pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Towarzyszy mu Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Okażmy Panu Bogu wdzięczność za wszystkie przebyte podróże i szczęśliwie przejechane kilometry, za Bożą opiekę podczas każdej podróży. W związku z czym, zapraszamy za tydzień, we wtorek 25.07.2023, we wspomnienie św. Krzysztofa, na Mszę św. wieczorną. Po Mszy św. błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Dla chętnych będzie możliwość złożenia ofiary na pojazdy misyjne..
 4. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę – 06-11.08.2023, zapisy w parafii w Liszkach, dokładna informacja w gablocie.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – bardzo ciekawe artykuły w „Gościu Niedzielnym” i „Niedzieli”
 6. Serdecznie dziękujemy
 • za ofiary składane na tacę, na konto parafialne i przy innych okazjach. Serdeczne Bóg zapłać!
 • Panom Pawłowi Skalnemu i Wiesławowi Tekielemu za skoszenie trawy przy plebani

Kolejny wakacyjny tydzień – życzymy spokojnego wypoczynku, wspaniałych podroży i radości płynącej z zachwytu pięknem stworzonego świata. Szczęść Boże