XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 23.07.2023

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 23.07.2023

  1. Kalendarz liturgiczny:
  • wtorek – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów po wieczornej Mszy św.
  • środa – wspomnienie św. Anny, mamy NMP, patronki naszej parafii. Z tej racji uroczystość odpustowa.
  • sobota – wspomnienie św. Marty
  1. Odpust parafialny ku czci Św. Anny za tydzień 30.07.2023. Suma odpustowa o godz. 11.00, a po niej procesja. Kazanie wygłosi Ks. Misjonarz z Piekar. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian. O piękną oprawę tej uroczystości prosimy: członków Żywego Różańca, Panie ze świecami, Bielanki, strażaków, orkiestrę OSP, chór, górników, Koło Gospodyń Wiejskich, osoby niosące baldachim, sztandary, feretrony, figury, obrazy, ministrantów i lektorów, dziewczynki sypiące kwiaty i chłopców z dzwoneczkami, dzieci komunijne w strojach, zuchów i harcerzy. Okazja do spowiedzi przed uroczystością odpustową rano i wieczorem pół godziny przed Mszą świętą.
  2. Góralska piesza pielgrzymka do Częstochowy – zatrzyma się na nocleg w naszej parafii w środę 07.2023. ok. godz. 18.30. Organizatorzy i pielgrzymi zwracają się z serdeczna prośbą do mieszkańców parafii Rybna o przyjęcie pielgrzymów na nocleg pod swój dach. Po okresie pandemii spodziewana jest bardzo liczna grupa pielgrzymów /ok. 200/. Chętnych do przyjęcia pątników prosimy, aby oczekiwali przy kościele ok. godz. 18.30. Już teraz bardzo dziękujemy za okazaną życzliwość i gościnność.
  3. XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Z kościołem na misyjnych drogach” – w dniach 23 – 30 lipca 2023. Jego inicjatorem jest MIVA Polska pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Towarzyszy mu Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Okażmy Panu Bogu wdzięczność za wszystkie przebyte podróże i szczęśliwie przejechane kilometry, za Bożą opiekę podczas każdej podróży. W związku z czym, zapraszamy we wtorek 25.07.2023, we wspomnienie św. Krzysztofa, na Mszę św. wieczorną. Po Mszy św. błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Dla chętnych będzie możliwość złożenia ofiary na pojazdy misyjne.
  4. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego /sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery – 25.07.2023 do godz. 10.00 przy wejściu na starą plebanię.
  5. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę, na konto parafialne i przy innych okazjach. Serdeczne Bóg zapłać!