XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 08.10.2023

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 08.10.2023

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • poniedziałek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
 • piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
 • sobota – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy; oraz Święto Edukacji Narodowej/Dzień Nauczyciela/ – wszystkim nauczycielom życzymy obfitości darów Ducha Świętego w tej ważnej misji.
 • niedziela – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
 1. XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II cywilizacja życia” – za tydzień, w niedzielę 15.10.2023. W przyszłą niedzielę, podczas kwesty przy kościołach i w miejscach publicznych, będziemy mogli wesprzeć materialnie Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, to wyjątkowy, konsekwentnie budowany przez nas wszystkich pomnik wdzięczności św. Janowi Pawłowi II.
 2. Nabożeństwa Różańcowe – pół godziny przed Mszą św., w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o 15.30. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach i w kościele.
 3. Przyjmujemy na wypominki – Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne oraz na Msze Święte za zmarłych w oktawie Wszystkich Świętych /wypominki oktawowe/. Druki na wpisanie imion zmarłych wystawione są na bocznych ołtarzach. Na drukach wyraźnie zaznaczamy rodzaj wypominków.
 4. Składka inwestycyjna w kopertach w najbliższą niedzielę 15.10.2023. Ofiary można składać w kopertach z nazwiskiem i adresem ofiarodawcy oraz akonto parafialne. Prosimy i dziękujemy. Bóg zapłać!
 5. Spotkanie popielgrzymkowe uczestników piesze pielgrzymki krakowskiej „Z Liszek na Jasną Górę” – w Kaszowie, w sobotę 10.2023 o godz. 16.00
 6. Ulotki dla seniorów – uczniowie SP w Rybnej w ramach projektu „Odblaskowa Szkoła”, zatroskani o seniorów, przygotowali dla Nich ulotki dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Ulotki będą rozdawać po Mszach o 9.00 i 11.00.
 7. Serdeczne podziękowania za ofiary składane na tacę, na konto parafialne i przy innych okazjach. Serdeczne Bóg zapłać!