XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.11.2023

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.11.2023

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • dzisiaj VII Światowy Dzień Ubogich
 • poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
 • wtorek – wspomnienie ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
 • środa – wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej, patronki organistów. Panu organiście i członkom Chóru Parafialnego z tej okazji życzymy wszelkich łask od Boga i opieki świętej patronki oraz zdrowia /zwłaszcza strun głosowych/. Szczęść Boże!
 • piątek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy
 • za tydzień, ostatnia niedziela roku kościelnego, Uroczystość Jezusa Króla Wszechświata. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za publiczne odmówienie odpust zupełny. Msza św. w intencji Ks. Kanonika, z okazji imienin o godz. 11.00.
 1. Poświęcenie opłatków na stół wigilijny – dzisiaj na Mszy o 11.00. Zanoszone będą do Waszych domów od dnia jutrzejszego na tych samych zasadach jak w minionym roku. Rozpoczęcie od Rogatki.
 2. Kwesta na organizację Światowych Dni Ubogich – dzisiaj, w niedzielę 19.11.2023 do puszek przed kościołem
 3. Kwesta na pomoc Kościołowi Prześladowanemu – z ubiegłej niedzieli wyniosła 1352,40 zł. i została przekazana na ten cel. Bóg zapłać!
 4. Spotkanie dla ministrantów – w sobotę, o godz. 9.00, w kościele
 5. Spotkanie kandydatów na ministrantów – w sobotę o godz. 10.00 w kościele
 6. Spotkanie dla lektorów – w sobotę, o godz. 19.00, w kościele
 7. Spotkanie scholi „Bielanki” – w sobotę 25.11.2023 o godz. 9.00 w salce katechetycznej. Serdecznie zapraszamy!
 8. Prasa katolicka – do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela oraz dla dzieci Staś i Mały Gość Niedzielny.
 9. Akcja Mikołajkowa – Zespół Szkolno – Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Przegini Duchownej organizuje zbiórkę dla dzieci z Oddziału Hematologii i Onkologii w Prokocimiu. Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę. Można ofiarować: zabawki (lalki, samochodziki), książki, artykuły szkolne, gry, puzzle, pampersy rozmiar: 4,5,6 (pielucho majtki dla starszych dzieci) chusteczki nawilżone. Jest tylko jeden warunek, rzeczy te muszą być nowe. Zbiórka potrwa do 10 grudnia 2023 roku. Serdecznie zachęcamy do udziału. Rzeczy składamy do kartonów w przedsionku kościoła.
 10. Podziękowania:
 • za naprawę i wyczyszczenie pieca do ogrzewania kościoła oraz za prace elektryczne w kościele – Panu Sołtysowi Mirosławowi Porębie
 • za ofiary składane na utrzymanie parafii, w kościele, w kancelarii i na konto parafialne. Serdeczne dziękujemy!