I NIEDZIELA ADWENTU 03.12.2023

• dzisiaj rozpoczynamy Okres Adwentu oraz nowy Rok Liturgiczny i Duszpasterski pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
  • środa – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa,
  • czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP                              Msze św. Rybna 6.30, 9.00, 18.00
  1. Kancelaria nieczynna – w piątek wieczorem.
  2. Roraty – od jutra, we wszystkie dni powszednie rano o godz. 6.30. Hasło rorat; „Franciszkowy plac budowy” Zachęcamy do udziału dorosłych i dzieci. Dzieci przychodzą z lampionami i będą otrzymywać obrazki.
  3. Msze Św. w intencji górników /o bł. Boże i zdrowie dla żyjących i ich rodzin, o szczęście wieczne dla zmarłych/
  • w Rybnej – dzisiaj 12.2023 o godz. 11.00
  • w Przegini w niedziele 12.2023 ogodz.15.00 i 10.12.2023 o godz. 8.00.
  • składka na misje – w czasie Mszy
  • wymiana tajemnic i krótkie spotkanie– po Mszy i nowennie
  • Intencje na grudzień dla członków Róż Różańcowych:

– aby osoby niepełnosprawne znalazły się w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje oferowały programy, które zwiększą ich aktywność.

– o dar wytrwałości w znoszeniu cierpienia dla chorych i ich opiekunów.

– o przeżywanie adwentu i czasu świątecznego w postawie  otwartości na Boże prowadzenie dla wszystkich parafian.

1. Pierwszy Czwartek Miesiąca – różaniec za kapłanów o godz. 17.30, msza św. w intencji członków Apostolatu Modlitwy Margaretka i ich rodzin a o godz.18.00
  2. Odwiedziny chorych – tych, do których nie dojechaliśmy w minioną sobotę, odwiedzimy we wtorek od godz. 9.00.
  3. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej – w czwartek o godz. 19.30
  4. Poświęcenie medalików dla uczniów klas III-cich, przygotowujących się do pierwszej Komunii – w sobotę o godz. 18.00.
  5. Pomoc Kościołowi na Wschodzie – zbiórka ofiar do puszek przed kościołem w niedzielę 10.12.2023
  6. Świece Caritas – do nabycia przed kościołem. Ofiary przeznaczone na pomoc dzieciom. Ofiara – 10 zł.
  7. Turniej Piłki Halowej zakończył się dla naszych lektorów i ministrantów zdobyciem dwóch 1-szych miejsc i jednego 2 miejsca. Ministranci – 1, młodsi lektorzy – 2, starsi lektorzy – 1. Gratulujemy!
  8. Prasa katolicka – do nabycia prasa katolicka, w tym nowy dwumiesięcznik „Gościa Niedzielnego”, magazyn popularnonaukowy „Historia Kościoła”, poświęcony dowodom na istnienie Jezusa Chrystusa.
  9. Serdecznie dziękujemy!
  • za ofiary składane na utrzymanie parafii, w kościele, w kancelarii i na konto parafialne.
  • za organizację turnieju, przygotowanie do niego i opiekę nad ministrantami Ks. wikariuszowi Piotrowi Drzyżdżykowi i Panu Tomaszowi Gerczakowi

za odśnieżanie Panu Wacławowi Tekielemu i Firmie TRANSFIG