III NIEDZIELA ADWENTU 17.12.2023

1. Roraty – we wszystkie dni powszednie rano o godz. 6.30. Ostatnie w sobotę. Na te roraty dzieci przynoszą plansze z powklejanymi obrazkami. Zachęcamy udziału dorosłych i dzieci
  2. Spowiedź święta – w dni powszednie, pół godziny przed Mszą Świętą poranną i wieczorną.
  3. Wigilia Bożego Narodzenia – w niedzielę 24.12.2023 wieczorem. W związku z tym nie ma Mszy popołudniowej o 15.00 w Przegini Duchownej. Pamiętajmy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej. Odczytanie fragmentu Ewangelii Łk 2,1-20, wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd.
  4. Uroczystość Bożego Narodzenia – w poniedziałek 25.12.2023,
  • Pasterka w Rybnej o północy a w kaplicach w Przegini Duchownej i Czułówku o godz. 22.00
  • porządek Mszy niedzielny
  • składka z pasterki na Fundusz Obrony Życia SOS
  1. Betlejemskie Światło Pokoju – przyniosą harcerze dzisiaj na Mszę św. o godz. 11.00
  2. Składka inwestycyjna – Za złożone ofiary już teraz serdecznie dziękujemy.
  3. Świece Caritas – do nabycia przed kościołem. Ofiary przeznaczone na pomoc dzieciom. Koszt minimalny 10 zł
  4. Kwesta na pomoc Kościołowi na Wschodzie z ubiegłej niedzieli wyniosła 1835,50 zł.. Bóg zapłać!
  5. Zestawy kolędowe – podobnie jak w ubiegłym roku można nabyć zestawy kolędowe. W skład zestawu wchodzi: kadzidło, węgielek, woda święcona i kreda – to zestaw mały w cenie 7 zł, natomiast zestaw duży jest powiększony dodatkowo o kropidło, a jego cena to 10 zł. Zestawy zostały wykonane przez Liturgiczną Służbę Ołtarza naszej Parafii, a cały dochód ze sprzedaży zestawów przeznaczony będzie na zorganizowanie wycieczki dla nich oraz inne atrakcje przy parafialne. Serdecznie zapraszamy do zakupu.
  6. Serdeczne podziękowania:
  • za składane ofiary w kościele, kancelarii i na konto parafialne