IV NIEDZIELA ADWENTU 24.12.2023

1. Wigilia Bożego Narodzenia – dzisiaj 24.12.2023 wieczorem. Pamiętajmy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej. Odczytanie fragmentu Ewangelii Łk 2,1-20, wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd.
  2. Uroczystość Bożego Narodzenia – w poniedziałek 25.12.2023,
  • Pasterka w Rybnej o północy a w kaplicach w Przegini Duchownej i Czułówku o godz. 22.00
  • porządek Mszy niedzielny
  • składka z pasterki na Fundusz Obrony Życia SOS
  1. Oktawa Bożego Narodzenia:
  • wtorek – Święto Św. Szczepana, męczennika /porządek Mszy Św. niedzielny/
  • środa – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty
  • czwartek – święto św. Młodzianków, męczenników
  • Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – w niedzielę 31.12.2023
  • Nabożeństwo na zakończenie roku – w niedzielę 31.12.2023 o godz. 15.00 a następnie o godz. 16.00 Msza Św.
  • Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – w poniedziałek 01.01.2024.
  1. Składka inwestycyjna – z ubiegłej niedzieli, w 151 kopertach wyniosła 18.320, zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać !!!.
  2. Świece Caritas – są jeszcze do nabycia. Ofiary przeznaczone na pomoc dzieciom. Koszt minimalny 10 zł
  3. Zestawy kolędowe – do nabycia u ministrantów i lektorów. Mały zestaw – 7 zł., duży – 10 zł. Ofiary przeznaczone na wyjazdy dla Służby Liturgicznej Ołtarza.
  4. Policja ostrzega przed oszustami działającymi metodami „na wnuczka”, „na wypadek” czy „na policjanta”. Apeluje o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi. Informuje, że nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy. Prosi o kontakt w próbach wyłudzeń dzwoniąc na numer 112.
  5. Wizyta Duszpasterska zwana kolędą – rozpocznie się zaraz po świętach czyli 27.12.2023. Najpierw będą miejscowości Czułówek i Przeginia Duchowna. Dokładny plan kolędy na najbliższy tydzień, przedstawia się następująco:
Data Godz. Ulica Ksiądz

27.12.

9.00 Oświęcimska, Galicyjska, Leśna, Przy Kajasówce, Olszynowa Ks. Stefan
9.00 Za Szkołą, Witosa, Rekreacyjna, Pawia, Modrzewiowa, Słomaka Ks. Piotr

28.12.

9.00 Jana III Sobieskiego /parzyste/, Wiosenna, Zgodna, Nasza, Sąsiedzka Ks. Stefan
9.00 Jana III Sobieskiego /nieparzyste/, Błękitna, Kwiatowa, Królewska Ks. Piotr

29.12.

9.00 Murowana, Rusocice, Poświerkle, Sosnowa, Galicyjska Ks. Stefan
9.00 Leteryjka i Zajazie, Klonowa, Kresowa, Wenecka, Okrąglicka Ks. Piotr

30.12.

9.00 Od lasu po lewej stronie drogi w stronę szkoły Ks. Stefan
9.00 Od Przegini Narodowej po prawej stronie drogi w stronę szkoły Ks. Piotr
  • za składane ofiary w kościele, kancelarii i na konto parafialne
  • Serdecznie dziękujemy za posprzątanie i udekorowanie kościoła na święta Państwu Litwickim.
  • za ofiarowanie choinek do kościoła Państwu Pawlak. Bóg Zapłać!
  • za ufundowanie kwiatów „Gwiazd Betlejemskich” do kościoła Pani Annie Marasik z rodziną. Bóg Zapłać!
  • za oczyszczenie rynien kościelnych Panom Łukaszowi Żmudzie, Mirosławowi Porębie i Janowi Płanecie.
  • Osobom, rodzinom i instytucjom za przekazane życzenia drogą listowną, smsową i mailową
  1. Życzenia: Niech Bóg oświeca drogi Waszego życia, obdarza błogosławieństwem i napełni Wasze serca szczęściem i pokojem. Radosnych i ciepłych Świąt Bożego!