NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 31.03.2024

1. Dzisiaj najważniejsza i największa Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
  2. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień świąt. Porządek mszy św. niedzielny
  3. Z racji oktawy Zmartwychwstania w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
  4. Niedziela Miłosierdzia Bożego – za tydzień w niedzielę 07.04.2024
  5. Nowenna do miłosierdzia Bożego – kwadrans przed Mszą Świętą wieczorną.
  • składka na misje – w czasie Mszy
  • wymiana tajemnic – po Mszy i nowennie
  • Intencje na kwiecień dla członków Róż Różańcowych:
  • o docenianie roli kobiet, aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze
  • za biskupów, kapłanów, osoby zakonne o wierność Chrystusowi w wypełnianiu swego powołania
  1. Pierwszy Czwartek Miesiąca – o godz. 1730 różaniec w intencji kapłanów, a o godz.1800 msza św. w intencji członków Apostolstwa Modlitwy Margaretka i ich rodzin.
  2. Pierwszy piątek miesiąca – Msze święte:
  • w Rybnej w piątek o godz. 18.00. / spowiedź od godz. 17.00 /
  • w Czułówku w piątek o godz. 19.00 / spowiedź pół godziny wcześniej /
  • w Przegini w piątek o godz. 19.00. / spowiedź pół godziny wcześniej /
  • w pierwszy piątek wieczorem kancelaria nieczynna
  • odwiedziny chorych od godz. 9.00. Zgłoszenie chorych w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
  • Za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego
  • Za posługę duszpasterską w parafii ks. kanonikowi ks. wikariuszowi Piotrowi
  • Za liczny udział w Triduum Paschalnym
  • Za oprawę liturgiczną Triduum Paschalnego Panu Kościelnemu Panu Organiście, Szafarzom, Orkiestrze, Górnikom, Strażakom, Członkom Żywego Różańca, Bielankom, Harcerzom, Kołu Gospodyń Wiejskich, osobom niosącym baldachim, sztandary, feretrony, figury, obrazy, ministrantom i lektorom, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom z dzwonkami.
  • Za przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego – Państwu Litwickim
  • Za przygotowanie i przebieg liturgii Triduum Paschalnego ks. wikariuszowi Piotrowi
  • Za życzenia składane jakąkolwiek drogą i w jakikolwiek sposób; osobom i instytucjom
  • Za porządki w kościele i na cmentarzu Państwu Litwickim
  1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę, na konto parafialne i przy innych okazjach. Serdeczne Bóg zapłać!
  2. Wielkanocna Zbiórka żywności – zebrano 355 kg, IV Szczep Nadwiślanie serdecznie dziękuje za wszelką pomoc i okazane wsparcie
  3. Życzenia:
  • Pan Jezus mówi nie bójcie się, nie lękajcie się. Jam zwyciężył świat. Życzymy radości, pokoju i optymizmu, które daje Zmartwychwstały Chrystus. Szczęść Boże!!!