V NIEDZIELA WIELKANOCNA 28.04.2024

• poniedziałek – święto sw. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
  • wtorek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
  • piątek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, porządek mszy św. niedzielny. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msza Św. w intencji OSP z Rybnej – o godz. 11.00. Prosimy o pozostawienie miejsc w kościele dla strażaków i ich rodzin.
  • sobota – wspomnienie św. Floriana, męczennika, Patrona Strażaków
  • pierwsza niedziela – adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Św., przypada wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana, Msza Św. w intencji OSP z Czułówka – w Czułówku o godz. 14.00
  1. Nabożeństwa Majowe – w dni powszednie po Mszy o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Rozpoczęcie nabożeństw w środę. Dzieci będą otrzymywać obrazki.
  2. Dni modlitwy o urodzaje /dawne dni krzyżowe/ w poniedziałek, wtorek i środę. Modlitwy po wieczornej mszy św.
  • wymiana tajemnic – po Mszy i nowennie
  • Intencje na maj dla członków Róż Różańcowych:

– aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

– aby przygotowania do przyjęcia przez dzieci i młodzież Sakramentów Komunii Św. i Bierzmowania przyczyniły się do pogłębienia wiary w ich rodzinach.

1. Pierwszy Czwartek Miesiąca – o godz. 1730 różaniec w intencji kapłanów, a o godz.1800 msza św. w intencji członków Apostolstwa Modlitwy Margaretka i ich rodzin.
  2. Pierwszy piątek miesiąca – zbiega się z Uroczystością MB Królowej Polski
  • okazja do spowiedzi pół godziny przed poranną i wieczorną Msza Św. a w tym dniu tak jak w niedzielę
  • odwiedziny chorych – od godz. 9.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
  • nie ma spotkania ministrantów
  1. Bierzmowanie – odbyło się w poniedziałek 22.04.2024
  • Bierzmowania udzielił – Ks. Bp Damian Muskus
  • do sakramentu Bierzmowania przystąpiło – 39 osób