8. NIEDZIELA ZWYKŁA 26.05.2024 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało – w czwartek
  • Porządek Mszy – tak jak w niedzielę, nie ma Mszy w Przegini Duchownej o 15.00
  • Procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy – po Mszy o godz. 11.00
  • Ołtarze w tradycyjnych miejscach, bardzo prosimy o przygotowanie
  • Do udziału w procesji zapraszamy całą wspólnotę parafialną a szczególnie; orkiestrę, górników, strażaków, członków Żywego Różańca, Bielanki, Harcerzy, Koło Gospodyń Wiejskich, osoby niosące baldachim, świece, sztandary, feretrony, figury, obrazy, ministrantów i lektorów, dziewczynki sypiące kwiaty i chłopców z dzwoneczkami, dzieci z klas trzecich w strojach komunijnych
  • Za publiczne oddanie czci Jezusowi w Najświętszym Sakramencie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami
  • Oktawa Bożego Ciała – od piątku do czwartku przyszłego tygodnia, procesja wokół Kościoła podczas Nabożeństwa Czerwcowego /po odśpiewaniu Litanii do NSPJ/
  • o zabezpieczenie przejścia procesji prosimy OSP z Rybnej, Przegini Duchownej i Czułówka
  1. Okazja do spowiedzi przed Bożym Ciałem – codziennie pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą św.
  2. Nabożeństwa Majowe – w dni powszednie i w niedzielę po Mszy św. wieczornej. Zakończenie w piątek.
  3. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Bożegow dni powszednie i w niedzielę po Mszy św. wieczornej. Rozpoczęcie w sobotę.
  • odwiedziny chorych – od godz. 9.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii, w kancelarii lub telefonicznie.
  • nie ma spotkania ministrantów
  1. Rocznica Pierwszej Komunii – 05.2024 o godz. 11.00
  2. Trwa Kongres Eucharystyczny. Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj od sumy do wieczornej Mszy świętej.
  3. Koncert z okazji Dnia Matki – w niedzielę 26.05.2024 po Mszy Św. popołudniowej, o godz. 17.00. Na cześć NMP i naszych Kochanych Mam. Zapraszamy wszystkie mamy.
  4. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę, na konto parafialne i przy innych okazjach.