XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 11.08.2019

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • wtorek– święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
 • środa – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
 • czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP
 • sobota – święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej
 1. Uroczystość Wniebowzięcia NMP – w czwartek 15.08.2019
 • Jest to święto nakazane
 • w Rybnej i Czułówku porządek Mszy św. niedzielny
 • w Przegini Duchownej nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.30. Msza Święta w Przegini zostanie odprawiona o godz. 15.00. Będzie to Msza dożynkowa, w czasie której uroczyście podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory
 • na zakończenie każdej Mszy błogosławieństwo ziół, owoców, warzyw i kwiatów.
 1. Procesja Zaśnięcia NMP – piątek 16.08.2019 rozpoczęcie przy Domku Matki Bożej o godz. 15.00, na zakończenie procesji przy kościele Grobu Matki Bożej Msza św. pod przewodnictwem abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.
 2. Składka inwestycyjna w kopertach w najbliższą niedzielę 18.08.2019. Ofiary prosimy składać w kopertach z nazwiskiem i adresem ofiarodawcy.
 3. Magister pielęgniarstwa Alicja Sławek zaprasza na bezpłatny test stwierdzający obecność wirusa powodującego Wirusowe Zapaleniem Wątroby typu C. Jest on przeznaczony dla osób pełnoletnich, nie wymaga żadnego przygotowania. Bezpłatne badanie jest przeprowadzane dzisiaj w salkach parafialnych od 8.00 do 13.00. Zachęcamy do udziału
 4. W ten sierpniowy tydzień wakacji niech Matka Boża Wniebowzięta otacza Was opieką i wyprasza potrzebne łaski. Szczęść Boże!