NIEDZIELA  09.06.2019 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

NIEDZIELA  09.06.2019

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

• dzisiaj – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, za pobożne odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.
  • poniedziałek – święto NMP, Matki Kościoła; porządek Mszy sw. w tym dniu: Rybna 6.30, 9.00 i 18.00, Przeginia i Czułówek 19.00
  • wtorek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła
  • środa – wspomnienie błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego, kapłana i Towarzyszy
  • czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Nabożeństwa Czerwcowe – w niedzielę i dni powszednie po Mszy Św. wieczornej.
  3. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej – odbyło się w czwartek. Pragniemy poinformować o dotacjach:
  • Parafia, po odwołaniu, otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na remont stropu. Za pierwszym razem nie otrzymaliśmy. Brakło 1,75 punktu. Po załatwieniu spraw formalnych i wpłynięciu pieniędzy, niezwłocznie przystąpimy do prac.
  • Otrzymaliśmy dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości 5327,53 zł. na pielęgnacje 11 zabytkowych drzew wokół kościoła. Całkowity szacowany koszt to 17 758,44 zł. Trwa przygotowywanie dokumentów do podpisania umowy. W najbliższym czasie przystąpimy do prac.
  • Jak już wspominaliśmy, z Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie została przyznana dotacja 26.800 na renowacje ambony. Koszt renowacji 56.000. Pieniądze na koncie parafialnym, prace trwają.
  1. Składka inwestycyjna w kopertach na inwestycje realizowane – w najbliższą niedzielę 16.06.2019. Ofiary prosimy składać w kopertach z nazwiskiem i adresem ofiarodawcy. Bóg zapłać!
  2. Wyjazd do Krakowa dla dzieci i młodzieży– poniedziałek 24.06.2019. w programie m. in. zwiedzanie Wawelu /zamku i katedry/; pierwszeństwo mają Bielanki, ministranci i lektorzy. Zapisy w zakrystii. Cena 20 zł..
  3. Spotkanie Bielanek, ministrantów i lektorów oraz młodzieży w najbliższą sobotę. Msza św. o godz. 18.00, a później ognisko.
  4. Uroczystości obchodów 200-lecia Szkoły Podstawowej w Rybnej połączone z piknikiem dzisiaj w godz. 14.00 -18.00. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 14.00.
  5. Marsz dla życia i rodziny – ulicami Krakowa 16.06.2019. Marsz wyruszy o godz. 10.00 z Placu Matejki
  6. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” płyta CD zawierająca przemówienia papieża Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski.