XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 08.09.2019

• czwartek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
  • piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • sobota – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • niedziela – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  1. Msza św. dla dzieci – już dziś w niedzielę o godz. 11.00
  1. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej – odbyło się w czwartek. Pragniemy poinformować:
  • Dotacja z MKiDN – umowa została podpisana, otrzymaliśmy 370 tys. zł. na I etap remontu stropu, trwa przygotowywanie stali. Wkrótce ruszą prace.
  • Ogrzewanie kościoła i zmiana posadzki – dotychczasowe ogrzewanie węglowe zagraża życiu i zdrowiu ludzi, piękności odrestaurowanych ołtarzy i czystości powietrza. Jest przygotowywany wniosek o dotacje do NFOŚ na termomodernizacje naszej świątyni. Trwa audyt /26.000 zł./ Przewidywane jest ogrzewanie gazowe, podłogowe i zmiana posadzki, która w znacznym stopniu jest zniszczona, w prezbiterium i kaplicy bocznej się zapada, a w niektórych miejsca w ogóle jej nie ma /przed bocznymi ołtarzami sam beton/.
  • Pielęgnacja starodrzewu wokół kościoła zakończona. Koszt 17758,44.Trwa rozlicznie dotacji z WFOŚ /5.327,53/
  1. Podatek III rata – będzie zbierana 14.09.2019 /sobota/ w Domu Strażaka w godz. 9.00-12.00. Już teraz można także dokonywać wpłat u Sołtysa.
  1. Zebranie Wiejskie, którego tematem będzie podział środków z funduszu sołeckiego na rok 2020 – 15.09.2019 /niedziela/ o godz.12.30