V NIEDZIELA ZWYKŁA 09.02.2020

• poniedziałek – wspomnienie św. scholastyki, dziewicy
  • wtorek – wspomnienie NMP z Lourdes, XXVIII Światowy Dzień Chorego
  • środa – święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy
  1. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej – odbyło się w miniony czwartek. Zostały omówione realizowane i planowane inwestycje i przedsięwzięcia duchowe i materialne /konieczne i pilne/. Realizowane to:
  • Remont stropu kościoła – ukończony I- szy etap, czekamy na środki na II- gi etap
  • Trwa inwentaryzacja i digitalizacja cmentarza.

Planowane:

• Przed wszystkim Misje Święte 29.03. – 04.04.2020. Ostatnie 20 lat temu. W związku z czym krzyż misyjny został zdemontowany i zabrany do konserwacji.
  • Wymiana w znacznej części zniszczonej i zapadającej się posadzki w kościele oraz dorobienie jej tam gdzie jej brakuje oraz
  • Nowe ogrzewanie w kościele – etap przygotowywania i zdobywania środków. Trwa precyzyjna inwentaryzacja posadzki, przygotowywany jest audyt grzewczy /w tym celi w kościele pojawią się urządzenia pomiarowe, proszę uważać, aby nie zrobić sobie szkody i urządzeniom/ i opracowywanie programu konserwatorskiego. To kolejny krok do zdobycia zgody na realizacje przedsięwzięcia.
  • Remont zabytkowej kaplicy w Przegini Duchownej – czekamy na akt własności i zgodę konserwatora.
  1. Składka inwestycyjna w kopertach na inwestycje realizowane – w najbliższą niedzielę 16.02.2020. Ofiary prosimy składać w kopertach z nazwiskiem i adresem ofiarodawcy. Dziękujemy za życzliwość, zrozumienie i ofiarność.
  2. Wspólnota Małżeństwz parafii św. Kazimierza w Rybnej zaprasza na „Wieczory dla Małżonków”. Tematem najbliższego spotkania będzie:
    „Uczciwa kłótnia małżeńska”. Spotkanie odbędzie się w sobotę 15 lutego 2020 r. o godz. 19.00 w domu pary prowadzącej.
  3. Przygotowanie do bierzmowania:
  • Spotkanie klas 8 z Rybnej – poniedziałek 14.30. Kandydaci do bierzmowania przynoszą książeczki, dzienniczki.
  1. Spotkanie na temat odnawialnych źródeł energii – poniedziałek 10.02.2020 godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w
  2. Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” – Skąd wzięła się praktyka Mszy św.

Gregoriańskich i dlaczego powinno ich być trzydzieści.