XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 04.10.2020

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 04.10.2020

 

 

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • Dzisiaj – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu / imieniny Pana Kościelnego, życzymy wszelkich łask od Boga i opieki Matki Bożej oraz św. Franciszka/
 • środa – wspomnienie NMP Różańcowej
 • piątek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
 • niedziela – wspomnienie św. Jana XXIII, papieża
 1. Procesja Różańcowa do pięciu ołtarzy – dzisiaj po sumie. Z tej racji nie ma  nabożeństwa różańcowego o 15.30.
 2. Nabożeństwa Różańcowe – pół godziny przed Mszą św., w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o 15.30. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach i w kościele.
 3. Pierwsza środa miesiąca:
 • Msza św. w intencji wszystkich członków Żywego Różańca o godz. 18.00
 • różaniec i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – o godz. 17.30
 • w czasie mszy składka na misje
 • po Mszy wymiana tajemnic
 • Intencje na pażdziernik dla członków Róż Różańcowych:

za misje świeckich, a szczególnie kobiet, aby w większym stopniu były włączone w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół

o większe zaangażowanie parafian w życie wspólnot

 1. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie adoracja do wieczornej mszy. Na adorację zapraszamy wszystkich a szczególnie członków Róż Różańcowych. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 2. Za tydzień XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. W przyszłą niedzielę, podczas kwesty przy kościołach i w miejscach publicznych, będziemy mogli wesprzeć materialnie Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, to wyjątkowy, konsekwentnie budowany przez nas wszystkich pomnik wdzięczności św. Janowi Pawłowi II.
 3. Przyjmujemy na wypominki – Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe oraz na Msze Święte za zmarłych w oktawie Wszystkich Świętych /wypominki oktawowe/. Druki na wpisanie imion zmarłych wystawione są na bocznych ołtarzach. Na drukach wyraźnie zaznaczamy rodzaj wypominków.
 4. Policja przestrzega przed oszustami „na wnuczka”, „na policjanta” lub „lub pracownika instytucji pomocowych” i informuje, że nigdy nie prosi o pieniądze i branie udziału w akcji.