XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 25.07.2021

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 25.07.2021

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • dzisiaj – w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci św. Anny
 • dzisiaj także – przypada święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów po wieczornej Mszy św.
 • poniedziałek – wspomnienie św. Anny, mamy NMP, patronki naszej parafii. Z tej racji uroczystość odpustowa.
 • czwartek – wspomnienie św. Marty
 • sobota – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana
 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu – za tydzień w pierwszą niedzielę, po sumie do wieczornej mszy. Zapraszamy wszystkich Parafian a szczególnie członków Róż Różańcowych. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 2. Góralska piesza pielgrzymka do Częstochowy – zatrzyma się w naszej parafii z  26/27.07.2021. W tym roku, z powodu koronowirusa, wersja pielgrzymki z noclegami w namiotach przy plebani.
 3. XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „W drogę do Źródła Życia” – dzisiaj ostatni dzień. Jego inicjatorem jest MIVA Polska pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Towarzyszy mu Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Okażmy Panu Bogu wdzięczność za wszystkie przebyte podróże i szczęśliwie przejechane kilometry, za Bożą opiekę podczas każdej podróży. W związku z czym, zapraszamy dzisiaj na wieczorną Mszę Św. na godz. 16.00. Po Mszy św. błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Dla chętnych będzie możliwość złożenia ofiary na pojazdy misyjne.
 4. Wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na uroczystość „Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny – w piątek 13.08.2021 o godz. 11.00. Organizatorem jest KGW w Rybnej. Zapisy u przewodniczącej KGW Pani Krystyny Tekieli
 5. Nowenna 9 tygodni przed Uroczystością Beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego – w każdą sobotę do 11 września 2021 roku pół godziny przed wieczorną Mszą św., wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu.
 6. Podziękowania: serdecznie dziękujemy
 • za odprawienie sumy odpustowej i wygłoszone kazanie Ks. Stanisławowi Czernikowi – wizytatorowi katechetycznemu z Wadowic.
 • za przybycie, obecność i wspólną modlitwę kapłanom: ks. proboszczom, ks. wikariuszom, Dekanatu Czernichowskiego na czele z ks. Dziekanem
 • za piękną oprawę uroczystości odpustowej: członkom Żywego Różańca, Bielankom, strażakom, orkiestrze OSP, chórowi, górnikom, Kołu Gospodyń Wiejskich, osobom niosącym baldachim, sztandary, feretrony, figury, obrazy, ministrantom i lektorom, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom z dzwoneczkami, dzieciom komunijnym w strojach, zuchom i harcerzom. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom.
 • Służbie kościelnej / P. Kościelnemu, P. Organiście Państwu Litwickim/– za przygotowanie i obsługę tej uroczystości odpustowej
 • za skoszenie trawy Panom Bogdanowi i Piotrowi Rysiom
 • za naprawę nagłośnienia panu Piotrowi Malikowi
 • za ofiary składane na tacę, na konto parafialne i przy innych okazjach. Serdeczne Bóg zapłać!

Niech wszystkim Pan Bóg błogosławi a św. Anna wyprasza potrzebne łaski!